مجلس ایران دات كام
پورابراهیمی خبر داد؛

ارسال نامه به رییس جمهور با موضوع جاماندگان سهام عدالت

ارسال نامه به رییس جمهور با موضوع جاماندگان سهام عدالت

به گزارش مجلس ایران دات کام رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رییس جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت آگاهی داد و اظهار داشت: این نامه به وزیر اقتصاد و رییس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا پور ابراهیمی در ارتباط با موضوع جاماندگان سهام عدالت اظهار نمود: اکنون جمعیت بسیار زیادی از جاماندگان سهام عدالت، تحت پوشش دستگاه های حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند.
وی اضافه کرد: تقریباً حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد و یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر هم در مجموعه سازمان بهزیستی هستند و باید برای این دو بخش تصمیم گیری شود.
نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که برمبنای تصمیم سال قبل افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی که فاقد سهام عدالت هستند باید از این سهام برخوردار شوند، اظهار داشت: اگر این مساله را بخواهیم حل نماییم، باید منابع آنرا تامین می کردیم، دولت قبل بعد از بررسی در صحن به سبب تامین منابع با اجرای آن مخالفت کرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مقرر است با توافقی که با دولت سیزدهم داریم این مساله را نهایی نماییم و نامه ای را اخیراً خدمت رییس جمهور نوشته ایم و از آقای رئیسی درخواست کرده ایم با این مساله موافقت کند، رییس جمهور نامه را به وزیر اقتصاد و سازمان برنامه ارجاع دادند تا کارهای کارشناسی صورت گیرد، منتظر این هستیم کارشناسی تمام شود و موافقت دولت به مجلس اعلام گردد.
پورابراهیمی درباره این که آیا منابع مالی این مساله تامین شده است؟ اضافه کرد: در نشست مشترکی که سال قبل داشتیم، قسمتی از سهام دولت که هنوز آزاد نشده برای تخصیص منابع مالی در نظر گرفته شده است، در صورت موافقت رییس جمهور و همین طور شورای نگهبان که مغایرت با اصل هفتاد و پنجم (ایرادات شورای نگهبان که بار مالی دارد) نباشد، می تواند سریع عملیاتی شود.


منبع:

1400/07/29
22:32:36
0.0 از 5
3539
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام