مجلس ایران دات كام
صالح آبادی در كمیسیون اقتصادی مطرح كرد

رمز ارز ملی بر پایه ریال راه اندازی می شود

رمز ارز ملی بر پایه ریال راه اندازی می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت که طبق اعلام رئیس بانک مرکزی، رمز ارز ملی بر پایه ریال راه اندازی می شود.


غلامرضا مرحبا در گفتگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: این جلسه با حضور رئیس بانک مرکزی برگزار شد، آقای صالح آبادی درباره ساماندهی سیستم بانکی و شرایط مدیریتی سیستم بانکی، ارز و منابع ارزی کشور توضیحاتی عرضه اعلام نمود که کشور از منابع ارزی کافی برخوردار بوده و در این خصوص هیچ کمبود و مشکلی وجود بنابراین میتوان با تخصیص بهینه و مدیریت صحیح از منابع ارزی بدون ایجاد مشکل برای کشور بهره برد.
وی افزود: مبحث دیگری که رئیس بانک مرکزی برای نخستین بار مطرح نمود، راه اندازی رمز ارز ملی بر پایه ریال بود که در صورت تحقق، کشورمان جزو معدود کشورهایی خواهد بود که رمز ارزی ملی برپایه پول ملی خودش دارد. در این خصوص رئیس کمیسیون اقتصادی هم اعلام نمود این کمیسیون گزارشی درباره وضعیت رمز ارز در کشور و الزامات آن داشته است و بر همین مبنا هم قانون مناسبی برای ارزهای دیجیتالی در دست تدوین است که باید تولیت ارزهای دیجیتالی را برعهده گرفته و بازار رمزارزهای داخلی را مدیریت و ساماندهی کند. رئیس بانک مرکزی هم برای هرگونه همکاری در این خصوص اعلام آمادگی کرد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در انتها اظهار داشت: رئیس کمیسیون اقتصادی در مورد تخلفات، ترک فعل ها و اقدامات دولت قبل در حوزه اقتصادی و در مورد ابزارهای پرداخت، پایانه های فروشگاهی و مالیات ستانی مطالبی بیان کرد که بعد از آماده شدن گزارش آنها به دستگاه قضا ارسال خواهد شد. مقرر است بانک مرکزی هم در حوزه تحت نظارت خود با احتساب زمابندی مشخص، موضوعات مذکور را بررسی و گزارش آنرا به کمیسیون عرضه کند.
منبع:

1400/07/26
08:44:37
0.0 از 5
3525
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , سیستم , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳