مجلس ایران دات كام
جوكار:

گروههای سیاسی ما تعهد لازم را نسبت به آنچه که به مردم معرفی کردند ندارند

گروههای سیاسی ما تعهد لازم را نسبت به آنچه که به مردم معرفی کردند ندارند

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه احزاب و گروههای سیاسی ما تعهد لازم نسبت به برنامه هایی که به مردم معرفی کردند ندارند و بگونه ای عمل می کنند که نوعی فرار روبه جلو است.


محمد صالح جوکار در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به خصوصیت های جریان های سیاسی واقعی در هر کشوری بیان نمود: هر یک از احزاب سیاسی که تشکیل می شود دارای اساسنامه ای بوده که ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی زندگی مردم را دربرگرفته و برنامه ای برای هر یک از این ابعاد دارند. مردم هم بر مبنای برنامه ها و اساسنامه هر جریانی به آنها روی می آورند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: این که جریان های سیاسی فقط به بعد سیاست بپردازند قابل قبول نیست بلکه اگر می خواهند در عرصه سیاست موفق باشند باید برای همه ابعاد زندگی مردم برنامه داشته باشند. برنامه های آنان در این ابعاد نشانگر دیدگاه و خط مشی آن حزب یا جریان می باشد. در این حالت مردم انتخاب خواهند کرد و از حزب مورد تایید خود حمایت هم می کنند.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ممکن یک تشکلی امروز در حاکمیت نبوده و در حکمرانی جایگاه ویژه های نداشته باشد. مثلاً در مجلس نماینده کمی داشته باشد یا در دولت حضور نداشته باشد اما امکان دارد یک روزی کار کنند و برنامه های خویش را بگونه ای تنظیم کنند که نظر مردم را جلب کرده و در نهایت وارد حکمرانی و مسائل اجرایی شوند. رابطه یک حزب با قدرت و مردم منوط به این است در دوره ای که در حاکمیت هستند و مردم به آنها رای می دهند چگونه عمل خواهند کرد. اگر عملکرد آنان در جهت برنامه ها، اهداف و سیاست هایشان باشد و مطالبات مردم را پاسخ دهند مردم بار دیگر آنها را انتخاب می کنند اما اگر این گونه نباشد مردم آنها را کنار می گذارند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: متاسفانه احزاب و گروههای سیاسی ما تعهد لازم نسبت به آنچه که به مردم معرفی کردند ندارند و بگونه ای عمل می کنند که فرار روبه جلو است. اگر دولتی را تشکیل دادند یا فردی را در راس دولت نشاندند و یا مجلسی تشکیل شد که از کارآمدی لازم برخوردار نبوده در ادامه تلاش می کنند خودشان را از این دستاوردشان جدا کنند. این قابل قبول نیست چونکه مردم هشیار بوده و حقایق را می بینند و دقیقا بر مبنای دیدگاه ها و برنامه هایی که جریان های سیاسی عرضه کردند آنها را ارزیابی می کنند.
وی ادامه داد: بسیاری از احزاب و گروههای سیاسی در بعضی از مقاطع تاریخی مورد اقبال مردم قرار نمی گیرند و از صحنه سیاست کنار می روند. این گروه ها اگر در جایی اشتباهی کردند باید با مردم صادقانه رفتار کنند و به اشتباه خود اعتراف کنند آنگاه مردم در مورد آنان تصمیم می گیرند.
منبع:

1400/07/25
08:54:16
0.0 از 5
3626
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام