مجلس ایران دات كام
نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس:

آب تنها نهاده کمیاب در خفر است

آب تنها نهاده کمیاب در خفر است

فارس نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهرستان خفر خاک مستعد و بهره برداران پای کاری برای کشاورزی دارد اما در مبحث آب با کمبود مواجه می باشد.


محمد رضا رضایی کوچی شامگاه چهارشنبه ۲۱ مهرماه در جلسه شورای اداری شهرستان خفر که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: پیشنهادی مطرح است تا طرحی را به سرعت آماده نماییم و با کمک های دولتی، مشارکت های کشاورزان، تسهیلات بانکی و حمایت هایی دولت کمبود آب رفع گردد.
به قول او، با تصویب ردیف اعتباری در بودجه سالانه و برنامه هفتم، مبحث انتقال آب به سرزمین های حاصل خیز شهرستان خفر که یک کار مهم و اساسی است و در اولویت اول قرار دارد عملی خواهد شد.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اولویت دوم باز هم بر اساس بهبود شرایط اقتصادی منطقه است، اظهار نمود: راه اندازی منطقه اقتصادی یا شهرک اقتصادی این شهرستان اولویت دوم ماست؛ مراحل اولیه کار انجام شده است که شامل شناسایی زمین، استعلاماتی که باید دستگاه ها پاسخ می دادند و مجوزهایی که باید دریافت می شد، است.
رضایی کوچی ضمن اشاره به این که برای ایجاد زیرساخت های منطقه و این شهرک احتیاج به تأمین مالی است، اظهار داشت: یکی از انتظارات ما این است که در این سفر مصوبه دوم ما تأمین منابع مالی برای ایجاد زیرساخت های شهرک صنعتی شهرستان خفر باشد.
نماینده مردم شهرستان های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بحث کشاورزی خیلی از قنوات، چشمه ها و کانال های انتقال آب کشاورزی گرفتار تخریب و فرسودگی است، اضافه کرد: انتظار داریم منابع مالی به صورت یکنواخت برای احیای این موارد تخصیص یابد.
او، کشت کل نرگس را یک استعداد فوق العاده در شهرستان خفر دانست و تصریح کرد: ارزش افزوده این کشت به مراتب بیشتر از زیر بخش باغبانی در کشاورزی است.1400/07/23
10:34:01
0.0 از 5
1203
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام