مجلس ایران دات كام
رضایی :

مخالف مذاکره نیستیم

مخالف مذاکره نیستیم

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما به هیچ وجه مخالف مذاکره و توافق نیستیم اما دولت سیزدهم مراقب است تا تجربه تلخ برجام تکرار نشود.ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سازوکار انجام مذاکرات در دولت سیزدهم، اظهار نمود: ما به هیچ وجه مخالف مذاکره و توافق نیستیم اما معتقدیم که مذاکره باید از موضع عزت باشد و نباید مجدداً توافقی مانند برجام که برد - باخت و به ضرر جمهوری اسلامی ایران بود، منعقد شود. وی بیان کرد: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران در مجلس با این هدف تصویب گردید که طرف مقابل در قالب حرکت نماید و هر دولتی هم ملزم به رعایت آنست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان مجلس خصوصاً اعضای کمیسیون های امنیت ملی و اصل نود بطور دقیق روش اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران را رصد می کنند.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ما نمی گذاریم تجربه تلخ برجام باردیگر تکرار شود، اظهار داشت: البته دولت سیزدهم در مذاکرات دقت کافی خواهد داشت تا مشکلاتی که دولت روحانی در مذاکرات ایجاد کرد، دیگر تکرار نشود.

رضایی اشاره کرد: مجلس شورای اسلامی از اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران کوتاه نمی آید و ما اصرار داریم که این قانون بطور کامل و دقیق اجرا شود چونکه به نفع مصالح و منافع ملی است.
وی در واکنش به تعدادی از افراد در جریان اصلاح طلب که ادعا می کنند سفارش خرید واکسن کرونا در دولت روحانی انجام شده بود، اظهار داشت: این اظهارات درست نیست و اگر آنان برای ادعای خود سند و مدرکی دارند، بهتر است آنرا عرضه کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علت موفقیت دولت رئیسی در افزایش واردات واکسن کرونا آن بود که آنان غرب زدگی را کنار گذاشتند و ارتباط خود با کشورهای همسو و مستقل را تقویت کردند.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما از یاد نمی بریم که اصلاح طلبان در زمان دولت روحانی می گفتند تحریم و FATF مانع واردات واکسن است، اما امروز که می بینند دولت سیزدهم در تامین واکسن موفق شده است، باز هم فرافکنی می کنند. بهتر است که اصلاح طلبان واقع نگر باشند و دست از حاشیه سازی برای دولت مردمی بردارند.


منبع:

1400/07/17
11:40:32
0.0 از 5
3605
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴