مجلس ایران دات كام
رضایی كوچی در جمع خبرنگاران:

چهارشنبه جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیسی

چهارشنبه جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیسی

به گزارش مجلس ایران دات کام رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رییس جمهور مقرر است روز چهارشنبه این هفته جلسه شورای عالی مسکن را تشکیل دهد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدرضا رضایی کوچی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به جزییات جلسه شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور، گفت: یکی از نقاط قوت قانون جهش تولید مسکن این است که در این قانون تاکید شده که شورای عالی مسکن با ریاست شخص رییس جمهور تشکیل گردد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه با انگیزه ای که در دولت وجود دارد، رییس جمهور مقرر است روز چهارشنبه این هفته جلسه شورای عالی مسکن را تشکیل دهد و مقرر شده است که پیشنهاداتی که وزارت راه و شهرسازی دراین زمینه آماده کرده است، در این نشست تعیین تکلیف شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تسهیلات بانکی مهم ترین مولفه برای تولید مسکن می باشد و بانک مرکزی دراین زمینه تقسیم کاری داشته است تا توزیع منابع در میان بانکهای مختلف صورت گیرد.
وی اشاره کرد: قانون جهش تولید مسکن به شکلی نوشته شده است که بانکها مکلف هستند این مبالغ را پرداخت کنند.
رضایی کوچی بیان کرد: تقریباً منابع مالی ساخت یک میلیون واحد مسکن در کشور آماده است و در کنار آن بحث زمین است که ۶ هزار هکتار زمین هم اکنون توسط وزارت راه و شهرسازی پیش بینی شده و آماده برای شروع تولید مسکن در کشور است.
وی اشاره کرد: همین طور در حوزه تامین مصالح ساختمانی با وزارت صمت هماهنگی هایی صورت گرفته تا با معرفی وزارت راه و شهرسازی پیمانکاران و انبوه سازان بتوانند در بورس کالا مصالح ساختمانی را با قیمت پایه تهیه کنند.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: همین طور دراین زمینه هماهنگی هایی با سازمان نظام مهندسی و امور مالیاتی انجام شده است و بدین سبب تقریباً تمام مقدمات کار به جهت اینکه یک کار جهادی و بزرگ در زمینه مسکن در کشور شکل بگیرد، آماده است.
رضایی کوچی گفت: کمیسیون عمران هم طبق هماهنگی که با وزارت راه و شهرسازی داشته است، هر دو هفته یکبار فعالیت ها را رصد خواهدنمود و نماینده ای از کمیسیون عمران در شورای عالی مسکن حضور پیدا خواهدنمود تا به نمایندگی از مجلس بتواند در آن جلسات موضوعات را دنبال کند. رضایی کوچی در ادامه بیان کرد: قانون جهش تولید مسکن شامل افرادی می شود که مسکنی ندارند یا این که از شروع انقلاب زمین دولتی و امکانات دولتی بصورت یارانه ای دریافت نکردند. وی افزود: هم اکنون ۱۷۰ هزار خانوار در روستاها و شهرهایی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، شناسایی شده اند که طبیعتاً اولویت با این شهرها است. البته با این ۴ میلیون واحدی که در سال هدف گذاری شده، طبیعی است که تقریباً همه آن هایی که فاقد مسکن هستند و نمی توانند در وضعیت عادی صاحب خانه شوند، از این طریق صاحب خانه شوند. رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات فنی بانکی در حوزه پرداخت وام ودیعه مسکن به مردم، گفت: بنظر می رسد یک عدم هماهنگی بین بانک مرکزی و بانکهای عامل وجود دارد و پس پیشنهاد ما به وزارت راه و شهرسازی این بود که این مساله در جلسه شورای عالی مسکن حل شود چونکه در این جلسات نماینده های بانکها هم حاضر هستند و وزیر اقتصاد هم همچون مسئولان حاضر در این نشست است. وی اشاره کرد: بدین سبب در این بخش نیاز به هماهنگی داریم چونکه در این مساله تصمیمات گرفته شده و بانکها مکلف هستند وام ودیعه مسکن را تمدید کنند و همراهی لازم را داشته باشند. بانکها در این شرایط سخت و گرفتاری هایی که هم اکنون مردم دارند، باید همراهی بیشتری با مردم داشته باشند.


منبع:

1400/07/13
12:01:23
0.0 از 5
4521
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳