مجلس ایران دات كام

لزوم تغییر نگرش مراجع تصمیم گیری نسبت به تأمین اجتماعی

لزوم تغییر نگرش مراجع تصمیم گیری نسبت به تأمین اجتماعی

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: سیاست های کلی تأمین اجتماعی که به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده و در دستور کار است اهمیت زیادی دارد و باید در همه بخش های حاکمیتی با جدیت پیگیری شود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی در جلسه ای با مدیران حوزه معاونت حقوقی، مجلس، دولت و امور بین الملل این سازمان عنوان کرد: برنامه هفتم توسعه و همینطور قانون بودجه سال ۱۴۰۱ هم اهمیت بالایی دارند که باید در همه این موارد پیگیری دقیق و جدی برای انتقال دیدگاه های سازمان صورت گیرد.
وی ارتباط مناسب و موثر با مجلس، دولت و نهادهای بین المللی را اساس کار معاونت حقوقی، مجلس دولت و امور بین الملل دانست و اضافه کرد: البته وظیفه این معاونت بسیار فراتر از برقراری ارتباط است و انتظار می رود که انتقال نقطه نظرات تخصصی و کارشناسی سازمان به مجلس و دولت و همینطور انتقال و پیگیری صحیح مطالبات و دیدگاه های این مراجع در سازمان توسط معاونت حقوقی، مجلس دولت و امور بین الملل صورت گیرد.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی اضافه کرد: اولین نکته ای که در حوزه مجلس و دولت باید مورد توجه قرار گیرد، تغییر چشم انداز و نگرش مراجع تصمیم گیری نسبت به تأمین اجتماعی است که برای تحقق این هدف باید دیدگاهها و نظرات کارشناسی و تخصصی در جایگاه صحیح و به نحو مناسب پیگری شود.
موسوی افزود: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، تعامل مثبت و سازنده است که باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد و تعاملات سازمانی شرایطی را فراهم آورد که بتوانیم درباره مسائل مهم سازمان با همکاری مراجع مختلف، تصمیم محکم و درست بگیریم و تصمیمات را به خوبی اجرا نماییم.
وی برنامه محوری را از مسائل بسیار مهم در این سازمان برشمرد و اظهار داشت: در حوزه حقوقی، مجلس، دولت و امور بین الملل هم برنامه ریزی اهمیت مضاعف دارد و باید اساس کار باشد که البته بطور قطع برنامه ریزی وجود دارد و کارها مطابق برنامه انجام می شود اما در این عرصه باید پیشبینی شرایط محتمل آینده را هم داشته باشید.
موسوی خاطرنشان کرد: پیشبینی آینده این نیست که تصویری از آینده ترسیم شود بلکه هدف نهایی ما ساختن آینده و تأثیرگذاری بر تحولاتی است که در آینده روی می دهد.
وی اصلاح برخی تصورات درباره تأمین اجتماعی را از دیگر مسائل حائز اهمیت برشمرد و اظهار داشت: بسیاری افراد تحلیل درستی از فعالیت سازمان ندارند. فهم درست از سازمان تأمین اجتماعی اگر در جامعه شکل گیرد امکان اتخاذ تصمیم درست درباره مسائل مهم سازمان تأمین اجتماعی را فراهم می آورد.
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی انتقال تجارب موفق بشری را از اقدامات درست و از الزامات این سازمان برشمرد و اظهار داشت: ما در تأمین اجتماعی رویکرد دینی خود یعنی اصول عدالت و تکافل اجتماعی و همینطور فراهم آوردن آرامش و آسایش جامعه را مبنای عمل قرار می دهیم و در کنار آن تجارب موفق بشری را هم مطالعه می نماییم و کارهایی که در سایر کشورها در حوزه تأمین اجتماعی انجام می شود را هم بررسی می نماییم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، ابراهیم جواهری، معاون حقوقی، امور مجلس، دولت و بین الملل سازمان تأمین اجتماعی هم در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این عرصه عرضه کرد و اظهار نمود: مطابق بررسی و ارزیابی که توسط مجلس شورای اسلامی انجام شده است بیشتر از ۱۰ درصد طرح ها و لوایح در دستور کار مجلس با سازمان تأمین اجتماعی ارتباط مستقیم دارد و در تمامی طرح ها و لوایح پیشنهادی نظرات کارشناسی و تخصصی سازمان تأمین اجتماعی به نمایندگان و کمیسیون های تخصصی مجلس عرضه می شود.1400/07/03
18:12:54
0.0 از 5
3739
تگهای خبر: بودجه , پیگیری , تصویب , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام