مجلس ایران دات كام
ذوالنوری :

مجلسی ها در انتخاب استانداران دخالت نکنند

مجلسی ها در انتخاب استانداران دخالت نکنند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت حق انتخاب و نصب مدیران اجرائی را دارد، ورود نمایندگان در تعیین مصادیق و تحمیل آنها به دولت با فلسفه تفکیک قوا سازگاری ندارد و غصب حق دولت می باشد.حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به برخی فشارهای سیاسی به وزارت کشور برای انتخاب استانداران، اظهار داشت: معتقدم قوه مجریه و قوه مقننه دو حیطه کاری جدا از هم هستند. کار مجلس وضع قانون و نظارت است.
وی افزود: دولت حق انتخاب و نصب مدیران اجرائی را دارد، ورود نمایندگان در تعیین مصادیق و تحمیل آنها به دولت با فلسفه تفکیک قوا سازگاری ندارد و غصب حق دولت می باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ابتدای دولت سیزدهم وزارت کشور فرمی را در اختیار مجامع استانی گذاشت که گزینه های مورد نظرشان را برای استانداری را بعنوان پیشنهاد به وزارت کشور معرفی کنند.
ذوالنوری اظهار داشت: نمایندگان استان قم هیچ گزینه ای را به وزارت کشور برای استانداری معرفی نکردند، معتقدم این کار «تالی فاسد» دارد. اگر گزینه مطلوب ما را نصب نکنند هر زمانی که انتقادی مطرح نماییم این شائبه پیش می آید که قصد کارشکنی داریم اگر گزینه مطلوب ما را نصب کنند بمحض این که انتقادی را مطرح نماییم می گویند پیشنهاد خودتان بوده است.
وی اشاره کرد: اما نمایندگان اگر احساس کردند دولت می خواهد گزینه ای را نصب کند که فاقد شرایط مورد نظر است و عدم صلاحیتش ثابت شده است از باب نظارت می توانند سوال کرده و یا توضیح بخواهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: بدین سبب نمایندگان نمی توانند در کار دولت دخالت کرده و یا فشار سیاسی اعمال کنند که فلان گزینه را بعنوان استاندار منصوب کند اما اگر گزینه نابابی منصوب گردید، می توانند سوال و یا اعتراض کنند.

1400/07/03
09:20:02
0.0 از 5
3874
تگهای خبر: دولت , طرح , قانون , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱