مجلس ایران دات كام
رضایی كوچی :

قانون مالیات بر خانه های خالی اجرا نشده است

قانون مالیات بر خانه های خالی اجرا نشده است

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هنوز حتی یک ریال هم در چارچوب قانون مالیات بر خانه های خالی به حساب خزانه کشور واریز نشده است.محمدرضا رضایی کوچی در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از عدم اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی چندی قبل این قانون را به تصویب رساند و دولت مکلف به اجرای آن است، اما هنوز حتی یک ریال هم در چارچوب قانون مالیات بر خانه های خالی به حساب خزانه کشور واریز نشده است.
وی متذکر شد: هم اکنون بیشتر از یک میلیون واحد خانه خالی توسط وزارت راه و شهرسازی در کشور شناسایی شده است، اما متأسفانه هیچ یک از موارد مذکور، منتج به کسب درآمد مالیاتی برای کشور نشده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می آید نظام مالیاتی ما به لحاظ ساختاری ایراداتی دارد و بنابراین هنوز درآمدی از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی به خزانه کشور واریز نشده است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: همینطور به تازگی قانون جهش تولید مسکن برای اجرا ابلاغ گردید که بخشی از منابع اجرای این قانون، از راه اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی در نظر گرفته شده است که متأسفانه درآمدی از این بخش عاید کشور نشده است.
رضایی کوچی تاکید کرد: ما باید با اجرای دقیق قانون مالیات بر خانه های خالی کاری نماییم که هیچ فردی واحدهای مسکن خویش را خالی نگه ندارد اما متأسفانه عدم اجرای درست این قانون سبب شده که هم اکنون بیشتر از ۲ میلیون خانه خالی در کشور داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی وظایف خویش را به خوبی در این حوزه انجام داده و خانه های خالی را شناسایی و به دستگاههای ذیربط معرفی کرده است، اظهار داشت: مشکل عدم اجرای درست قانون مالیات بر خانه های خالی آن است که سازمان امور مالیاتی وظایف خویش را در این حوزه به خوبی انجام نداده است.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان نمود: سازمان امور مالیاتی باید توضیح دهد به چه علت تابحال نتوانسته مبلغی را از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی دریافت کند و بر این اساس لازم است کمیسیون های عمران و اقتصادی مجلس شورای اسلامی جلسه ای با مسؤلان سازمان امور مالیاتی برای رفع این مشکل برگزار کنند.


منبع:

1400/07/01
23:35:29
0.0 از 5
3707
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲