مجلس ایران دات كام
زنگنه :

اصلاح طلبان پاسخگوباشندنه مطالبه گر

اصلاح طلبان پاسخگوباشندنه مطالبه گر

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس فراکسیون گام دوم انقلاب اسلامی مجلس اظهار داشت: تخلفات و ترک فعل دولت سابق باید مورد رسیدگی قرار گیرد و اصلاح طلبان هم به جای مطالبه گری از دولت جدید، باید پاسخگوی عملکرد دولت روحانی باشند.محسن زنگنه در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه دولت سیزدهم توانست در گام نخست یکی از مهم ترین مطالبات مردم در خصوص تسریع در روند واکسیناسیون کرونا را محقق کند، عنوان کرد: کمتر از دو ماه از تشکیل دولت سیزدهم می گذرد که میزان واردات واکسن کرونا از مرز ۵۰ میلیون دوز عبور کرده است.
وی بیان نمود: تسریع در واردات واکسن و واکسیناسیون عمومی کرونا در شرایطی رخ داده که هیچ تحولی در نظام بین الملل رخ نداده و جمهوری اسلامی ایران مذاکره ای انجام نداده و عضو FATF هم نشده است.
رئیس فراکسیون گام دوم انقلاب اسلامی مجلس خاطرنشان کرد: همین یک مؤلفه کافی است که نشان دهد دولت سیزدهم عزم جدی برای رفع مشکلات کشور دارد، این در شرایطی است که خیلی از مطالبات به حق مردم در هشت سال قبل پیگیری نشد.
زنگنه تاکید کرد: با عملکرد مثبت و قابل دفاع دولت سیزدهم، مردم اساسا در آینده نزدیک بیشتر از گذشته به ناکارآمدی ها و ترک فعل هایی که در دولت گذشته به بهانه های مختلف انجام شده بود، پی می برند.
وی در واکنش به سوالی در خصوص این که این روزها بعضی از اصلاح طلبان با ایجاد تردید نسبت به وعده های دولت رئیسی در صدد چالش آفرینی در اقدامات دولت هستند و آیا این جریان سیاسی می تواند از دولت جدید مطالبه گری کند، اظهار داشت: زمانی که دولت روحانی روی کار آمد در دو سال اول فقط مطالبه گری می کرد و خودشان را در معرض مطالبه گر از دولت قبل قرار دادند اما جالب است که هم اکنون طیف نزدیک به روحانی مطالبه گر شدند!
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس اضافه کرد: اگر ما این روش اصلاح طلبان را مد نظر قرار دهیم، حداقل باید دو سال بگذرد تا مشکلاتی که دولت روحانی برای کشور به وجود آورد، حل و فصل شود و در این دو سال باید دولت قبل و اصلاح طلبان پاسخگوی عملکرد ضعیف خود باشند نه این که از دولت جدید مطالبه گری کنند. از یاد نمی بریم که دولت روحانی در سالهای ابتدایی کار خود، دولت احمدی نژاد را مقصر همه مشکلات می دانست.
زنگنه با تاکید بر این که باید دولت روحانی پاسخگوی مشکلاتی باشد که برای کشور بوجود آورده است، عنوان کرد: متأسفانه در قوانین ما ضعف وجود دارد بگونه ای که مسئولی که در مسندی قرار دارد تا وقتی که در آن مسئولیت است، از یکسری مصونیت های قانونی برخوردار می شود و بعد از آنکه مسئولیتش به اتمام می رسد، به علت ضعف های قانونی به ترک فعل هایش رسیدگی نمی گردد.
وی متذکر شد: مجلس شورای اسلامی تابحال شکایت های زیادی را در چارچوب اعمال ماده ۲۳۴ قانون اساسی از شخص حسن روحانی و دولتمردانش به قوه قضاییه ارجاع داده و انتظار ما از قوه قضاییه آن است که به سرعت به این موارد رسیدگی کند.
نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس خاطرنشان کرد: درخواست ما از رئیس مجلس شورای اسلامی آن است که در جلسه سران قوا هم این مورد را پیگیری و دنبال کند تا به تخلفات دولت روحانی رسیدگی شود چون که این مساله منجر به تقویت سرمایه اجتماعی می شود.


منبع:

1400/06/30
18:29:52
0.0 از 5
3684
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام