مجلس ایران دات كام
عباس زاده مشكینی :

نتایج مذاکرات قبلی وین باید مشخص شود

نتایج مذاکرات قبلی وین باید مشخص شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در وهله اول باید نتیجه دوره های گذشته مذاکرات وین مشخص و سپس مذاکرات جدید آغاز شود.محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه غربی ها مقصر به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته ای هستند، اظهار داشت: در صورتیکه مذاکرات هسته ای به بن بست برسد، مقصر آن غربی ها هستند چون که ما با آنان مذاکره انجام دادیم و پای توافق برجام را هم امضا کردیم اما آنان به تعهداتی که امضا کرده بودند، عمل نکردند.
وی متذکر شد: کشورهای غربی عضو برجام، برخلاف مفاد این توافقنامه عمل کردند و نه تنها تحریم ها را برنداشتند، بلکه تحریم های ما را هم تشدید کردند و حتی در واردات داروهای مقابله با کرونا و واکسن هم خباثت کردند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: برجام توافقی است که بر مبنای آن ما یکسری از فعالیتهای هسته ای خویش را کاهش داده و تعلیق کردیم، نظارت های فراپادمانی را پذیرفتیم تا در مقابل، غربی ها تحریم های ما را لغو کنند.
عباس زاده مشکینی خاطرنشان کرد: ما به همه تعهدات خودمان عمل کردیم اما آنان عمل نکردند و به صورت یک طرفه از توافق برجام خارج شدند و طبیعتاً باید به این توافق بازگردند و تعهدات خویش را عملیاتی کنند تا ما هم به همه تعهدات خود در برجام عمل نماییم.
وی با اشاره به اینکه دلیلی ندارد که ما به صورت یک طرفه به تعهدات خود در برجام عمل نماییم، اظهار داشت: زمانی که غربی ها به وعده های خود متعهد نیستند، ضرورتی ندارد که ما به صورت یک طرفه به همه تعهدات خود در برجام عمل نماییم.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران اجازه نداد که جاده یک طرفه برجام ادامه پیدا کند.
عباس زاده مشکینی تصریح کرد: هم اکنون توپ برجام در زمین غربی ها است و از طرفی درخواست جمهوری اسلامی ایران کاملاً روشن است و آنان باید به تعهدات خود در برجام در خصوص لغو کامل تحریم های ایران عمل کنند.
وی اظهار داشت: در وهله اول باید نتیجه دوره های گذشته مذاکرات وین مشخص و سپس مذاکرات جدید آغاز شود.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس عنوان کرد: اگر آنان به درخواست های شفاف، منطقی و بدون ابهام جمهوری اسلامی ایران پاسخ دهند، ما مشکلی برای ادامه مذاکرات نداریم و مهم این است که منافع جمهوری اسلامی ایران هم مورد توجه قرار گیرد.
1400/06/28
20:43:28
0.0 / 5
539
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام