مجلس ایران دات كام

انتقاد رئیس مجمع نمایندگان بوشهر از عدم اشتغال جوانان مناطق صنعتی استان

انتقاد رئیس مجمع نمایندگان بوشهر از عدم اشتغال جوانان مناطق صنعتی استان

رئیس مجمع نمایندگان بوشهر با اشاره به اینکه صنعت منطقه ۳۲۵ میلیارد دلار برای کشور اعتبار مالی آورده است، از کمبود اشتغال جوانان حوزه انتخابیه اش انتقاد نمود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، موسی احمدی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نظق میان دستور خود ضمن اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اخیر در ایران اظهار داشت: علیرغم توطئه دشمنان با شرکت حماسی در انتخابات، پیام روشن خویش را به جهانیان اعلام کردیم و آن پیام این بود که تا پای جان در راه آرمانهای نظام و انقلاب ایستاده ایم. مردم حجت را بر دولتمردان تمام کردند هر چند که در گذشته هم صحنه های ایثار و حماسه را نمایش گذاشتند.
نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس اظهار داشت: مردم این دفعه به رئیسی رأی دادند تا رئیس دولتی باشد که در آن اخلاق، انصاف، کار و تلاش شبانه روزی ملاک سنجش عملکرد مدیرانش باشد. اینک بارقه امید بار دیگر در میان مردم به خصوص جوانان روشن شده است. مردم از فساد، تبعیض، بی عدالتی و فقر سخت ناخرسند هستند اما بیشتر از پیش به ما امید دارند.
وی با اشاره به اینکه مردم از ما می خواهند که سیاست های داخلی را بگونه ای تنظیم نماییم که تولید و کار جای رانت و دلالی را بگیرد، به لزوم قانون مندی و شفافیت اشاره نمود و اظهار داشت: در سیاست خارجی هم اقدامات باید بر مبنای عزت، حکمت و مصلحت تنظیم شود.
احمدی همینطور ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی و گله مندی مردم از وضعیت معیشتی، اظهار داشت: راه بهبود به وضعیت مطلوب جز از مسیر دانایی و دانش نمی گذرد. تولید داخلی باید رونق گیرد و موانع تولید برچیده شود. دست مفسدان را کوتاه کرد؛ از منزلت مردم پاسداری و کرامتشان را حفظ کرد.
وی خطاب به سیاست مداران مجلس یازدهم و دولت سیزدهم اظهار داشت: فرصت خدمت گذاری محدود است. باید آنرا قدر بدانید.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: ۳۳ درصد از جمعیت بوشهر در استان ما است. ۱۲۰ میلیارد دلار در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی برای بهره برداری از ۲۴ فاز پالایشگاهی، ۱۷ مجتمع پتروشیمی به بهره برداری رسیده و ۳۰ طرح پتروشیمی سرمایه گذاری شده است که روی هم رفته ۳۲۵ میلیارد دلار برای کشور بوجود آورده است. دیِر، قطب صیادی و عسلویه، پایتخت انرژی ایران و جم نگین فرهنگی بوشهر است. ۴۶ هزار هکتار از اراضی استان بوشهر را منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس فراگرفته است.
او در آخر تاکید کرد: مردم بوشهر سختی میزبانی صنعت را به جان خریدند. مشاغل سنتی را از دست دادند. روستاهایشان تخریب شد. گرانی حضور صنعت به آنها تحمیل شد. آیا سزاوار است که امروز با وجود همه این منابع، هنوز دغدغه اصلی جوانان این شهر اشتغال باشد؟ آیا زیبنده است که بیمارستان کنگان از حداقل ها برخوردار نباشد؟ آیا باور کردنی است که پتروشیمی های سطح منطقه، جوانان منطقه را آن طور که باید به کار نگیرند؟ سهم جوانان فرصت های شغلی ناچیز و از فرصت های مدیریتی ناچیزتر است. از رئیس دولت و وزیر نفت می خواهم که به این موضوعات مهم رسیدگی شود.

منبع:

1400/06/24
14:26:47
0.0 / 5
727
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲