مجلس ایران دات كام
خضریان خبر داد

بررسی اختلالات سامانه ثبت اسناد و املاک در کمیسیون اصل نود

بررسی اختلالات سامانه ثبت اسناد و املاک در کمیسیون اصل نود

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات و اختلالات در سامانه ثبت اسناد و املاک در این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی اطلاع داد.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز کمیسیون اصل نودم قانون اساسی اظهار داشت: این جلسه با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، معاونان وی و نمایندگان دستگاههای ناظر و پژوهشی پیرامون سامانه ثبت اسناد و املاک برگزار گردید. متأسفانه اختلال در سامانه ثبت اسناد و املاک کشور، مردم را با مشکلاتی هنگام وارد کردن اطلاعات خود مواجه کرده بنابراین علیرغم همراهی موجود میان مردم، این اختلالات مانع از ثبت اطلاعات بخش اعظمی از جامعه شده است.
وی اضافه کرد: در کمیسیون محرز شده که ضعف زیرساخت این سامانه سبب عرضه خدمات ضعیف شده و علیرغم بالا آمدن سامانه، پشتیبانی ها با مشکل روبرو بوده است. متأسفانه علیرغم این که مسئولیت هماهنگی بین دستگاه ها و اجرای آن بر عهده دولت و وزارت راه و شهرسازی است، به علت ضعف مدیریتی در دولت گذشته و خصوصا وزارت خانه مربوطه، کمیسیون اصل نود طی سالجاری متولی بیشتر از ۱۷ جلسه برای هماهنگی در مورد برگزار کرده و تا کسب نتیجه مطلوب هم از پیگیری مبحث کوتاه نخواهد آمد.
خضریان افزود: همینطور سازمان امور مالیاتی، سازمان ثبت اسناد و املاک و شرکت توانیر باید اطلاعاتی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می دادند که این امر تابحال به صورت کامل انجام نشده و قرار شد این مورد با پیگیری وزارت راه و نظارت کمیسیون صورت گیرد.
این نماینده مجلس یازدهم ضمن اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی در مورد تشکیل تیمی جهت بررسی این مورد و عضویت نماینده ای از کمیسیون اصل نود در آن جهت نظارت بر حسن اجرا، اظهار داشت: مقرر شد مسئول مستقیم اجرای سامانه و صدمه شناسی گذشته هم توسط وزیر مشخص و به کمیسیون معرفی شود و طبق مصوبه کمیسیون در فروردین ماه، همچنان دو هفته یکبار هم گزارش آخرین اقدامات به کمیسیون عرضه شود. وزیر راه و شهرسازی هم یک فرصت سه ماهه برای رسیدگی به اختلالات موجود سامانه و دریافت اطلاعات از دستگاههای مذکور جهت تسهیل عرضه خدمات به مردم هم از کمیسیون دریافت کرد.
خضریان در ادامه با ابراز تأسف از تکثر ذی نفعمان در حوزه مسکن اظهار داشت: کمیسیون اصل نود اعتقاد دارد یکی از علل کُندی کار و ایجاد اختلالات مختلف این است که همچنان فضا در حوزه اطلاعات مسکن و املاک غبارآلود بماند که این مورد باید از جانب وزارت راه و شهرسازی برطرف شود. تا وقتی که اختلالات موجود در سامانه ثبت اسناد و املاک کشور برطرف نشود و شرایط برای ورود اطلاعات توسط مردم تسهیل نشود، جرایم در نظر گرفته شده در قانون با نظر کمیسیون قابلیت اجرا ندارد بنابراین جای نگرانی برای مردم نباشد.
سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در انتها تصریح کرد: کمیسیون اصل نود برای اعتمادسازی میان مردم، بعد از رفع اختلال ها در سامانه ثبت اسناد و املاک کشور، از وزرا و مسؤلان رده بالای اجرایی و دیگر دستگاههای کشور نسبت به وارد کردن اطلاعات خود مطالبه خواهد نمود تا شفافیت اطلاعات از مسؤلان آغاز شود، تا مردم بدانند تفاوتی میان آنها و مسؤلان برای حرکت در راه عدالت وجود ندارد.
منبع:

1400/06/23
22:22:17
0.0 از 5
3610
تگهای خبر: پیگیری , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱