مجلس ایران دات كام

بررسی وضعیت زندانیان زن در دیدار فراکسیون زنان با اژه ای

بررسی وضعیت زندانیان زن در دیدار فراکسیون زنان با اژه ای

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از بررسی مبحث زندانیان زن در دیدار اخیر این فراکسیون با رئیس قوه قضاییه اطلاع داد.


سارا فلاحی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه اخیر فراکسیون زنان با رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: فراکسیون زنان در جهت بررسی دغدغه های این فراکسیون نسبت به حقوق بانوان در ابعاد مختلف جلسه ای با رئیس قوه برگزار کرد، در این نشست بر تعامل دو قوه مقننه و قضاییه در جهت تسهیل در استیفای حقوق بانوان تاکید شد.
وی افزود: همینطور در این نشست بر مطالعه و بازخوانی پرونده هایی که به شناسایی خلاءهای قانونی در حوزه حقوق بانوان کمک می نماید، تاکید بسیار شد. علاوه بر این زندان زنان و توجه به فضا، رفتار پرسنل و کمک به رفع مشکلات زنان از مسائل مهم دیگری بود که فراکسیون روی آن تمرکز داشت، بنابراین پیشنهاد شد که کارگروه مشترک بین دو قوه برای حل مسائل زنان تشکیل گردد.
سخنگوی فراکسیون زنان ضمن اشاره به صحبت های رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: آقای اژه ای با تکیه بر نقش زن و خانواده در سلامت اجتماع اظهار داشت که باید منشور حقوق و مسئولیت زنان مصوب سال ۱۳۸۳ شورای انقلاب فرهنگی بررسی شود در خصوص این که تا هم اکنون چه میزان از آن عملیاتی شده است. همینطور ایشان در مورد زندانیان زن، بر اصلاح و تربیت بعنوان اولویت تصریح کرد و بر همکاری فراکسیون برای کاهش اطاله دادرسی و هم اندیشی و رابطه بیشتر با معاونت های قوه قضاییه اشاره داشت.
منبع:

1400/06/23
11:41:14
0.0 از 5
3313
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام