مجلس ایران دات كام
سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس تاكید كرد

تأمین سوخت زمستانی نیروگاه ها از مهم ترین اولویت های وزارت نفت می باشد

تأمین سوخت زمستانی نیروگاه ها از مهم ترین اولویت های وزارت نفت می باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزیر نفت تأمین سوخت زمستانی نیروگاه ها و تأمین گاز در فصل سرما را از مهم ترین اولویت های کاری خود تلقی کرده و کارگروهی تخصصی در این حوزه تشکیل شده است.


مصطفی نخعی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به تمهیدات اندیشیده شده از جانب وزارت نفت جهت تأمین گاز در فصل سرما، بیان نمود: در جلسه ای که کمیسیون انرژی مجلس میزبان وزیر نفت بود راجب به دغدغه ها و چالش های صنعت نفت کشور بحث و بررسی صورت گرفت. اعضای کمیسیون انرژی مجلس هم بر چالش های پیش رو حاکم بر این صنعت تاکید داشتند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: وزیر نفت تاکید داشتند که با هم افزایی و رویکرد مشترک می توانیم چالش های حاکم بر این صنعت را مرتفع نماییم. یکی از مهم ترین اولویت هایی که وزیر نفت بر روی آن تاکید داشت تأمین سوخت زمستانی نیروگاه ها و تأمین گاز در بخش خانگی و بخش صنعتی بود و از تشکیل کارگروهی در وزارت نفت برای تأمین سوخت نیروگاه ها در فصل زمستان اطلاع داد و در ادامه هم مقرر است این کارگروه با وزارت نیرو هم در این حوزه رایزنی داشته باشد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: قطع صادرات فرآورده های نفتی، افزایش نرخ کرایه های ناوگان حمل و نقل فرآورده های نفتی که در هیات دولت هم مصوب شده است و پیگیری برای دریافت مجوز واردات گاز از ترکمنستان؛ همچون تمهیداتی بود که ایشان تاکید داشتند برای تأمین سوخت نیروگاه ها در فصل زمستان و تأمین گاز چه در بخش خانگی و چه در بخش صنعتی با عنایت به نیاز کشور در روزهای سرد سال بخصوص در مناطق شمال شرقی کشور اندیشیده شده است.
منبع:

1400/06/20
21:14:10
0.0 از 5
3726
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲