مجلس ایران دات كام
جوكار :

مجلس آماده اصلاح قانون انتخابات است

مجلس آماده اصلاح قانون انتخابات است

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: مجلس در حوزه انتخابات آماده همکاری با دولت می باشد و دولت جدید می تواند لایحه مورد نظر خودش را در اینباره به مجلس عرضه نماید.محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت اصلاح قانون انتخابات در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، عنوان کرد: ما به دنبال آن هستیم که قانونی در زمینه انتخابات وضع شود که پاسخگوی همه نیازهای ما در این عرصه باشد و ایرادات قوانین گذشته هم باید برطرف شود.
وی بیان نمود: قانون انتخابات باید جامع باشد، بگونه ای که همه مسائل در ارتباط با انتخابات همچون مساله تبلیغات انتخاباتی را به صورت شفاف تعریف و مشخص نماید.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی افزود: هیچ گونه ابهام و شبهه ای نباید در قانون انتخابات وجود داشته باشد و باید همه مسائل در رابطه با حوزه انتخابات شفاف باشد.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد که به سرعت لوایح مورد نظر دولت را مورد رسیدگی قرار دهد و دولتمردان هم در هر حوزه ای که فکر می کنند خلاء قانونی وجود دارد، می توانند به مجلس شورای اسلامی لایحه عرضه کنند.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط فعلی بیشتر اولویت های کشور درباره مسائل اقتصادی می باشد، اما مجلس در حوزه انتخابات هم آماده همکاری با دولت می باشد تا به سرعت قوانین انتخاباتی سابق را اصلاح نماید.
وی متذکر شد: دولت قبل لایحه جامع انتخابات را به مجلس شورای اسلامی عرضه داد که این لایحه در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها قرار دارد، اما اگر دولت سیزدهم می خواهد در این لایحه اصلاحاتی را انجام دهد، می تواند این کار را انجام دهد و لایحه مورد نظر خودش را درباره انتخابات به مجلس عرضه نماید.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: البته هنوز لایحه جامع انتخابات در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها نیست، بلکه در کارگروه اصلاح قانون انتخابات که ذیل این کمیسیون است، درحال رسیدگی است و بعد از اتمام بررسی، جهت بررسی به کمیسیون عرضه می شود.
جوکار تصریح کرد: البته ما هم در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها نقطه نظرات دستگاههای مختلف را درباره مسائل انتخاباتی اتخاذ می نماییم و حتما نظرات کارشناسی آنان در جریان بررسی لایحه جامع انتخابات مورد توجه قرار می گیرد.


منبع:

1400/06/20
11:21:00
0.0 از 5
3717
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳