مجلس ایران دات كام
حسنوند در تشریح جلسه كمیسیون انرژی مطرح كرد؛

تبادل نظر درباره اصلاح ساختار وزارت نیرو در زمینه آب و برق

تبادل نظر درباره اصلاح ساختار وزارت نیرو در زمینه آب و برق

به گزارش مجلس ایران دات کام رییس کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: وزیر نیرو در جلسه این کمیسیون حضور یافت و یکی از عناوینی که در این نشست عنوان شد، اصلاح ساختار وزارت نیرو در زمینه آب و برق بود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، فریدون حسنوند رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بعد از حضور وزیر نیرو در این کمیسیون درباره این جلسه، اظهار داشت: یکی از عناوینی که در این نشست عنوان شد، درباره اصلاح ساختار وزارت نیرو در زمینه آب و برق بود.
وی افزود: بحث دیگر استفاده از بخش خصوصی در سرمایه گذاری در زمینه آب و برق بود. همین طور طبق قانون صنایع مکلف به راه اندازی نیروگاه برای تامین برق خود هستند که درباره این مساله نیز بحث و تبادل نظر شد.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که درباره بحث صادرات و قیمت گذاری برق و نگرانی سرمایه گذاران دراین زمینه نیز بحث هایی انجام شد، اظهار نمود: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و استفاده از بخش خصوصی در این عرصه و جلوگیری از تلفات برق از موضوعات دیگر مطرح شده در جلسه امروز بود.
حسنوند اشاره کرد: قرار شد کمیته مشترکی بین وزارت نیرو و کمیسیون جهت استفاده از ظرفیت ها در برنامه هفتم توسعه شکل بگیرد و بتوانیم در بودجه سال آینده وزارت نیرو را بیشتر پشتیبانی نماییم.
وی با اعلان اینکه نگرانی مردم درباره آب و برق جدی است و باید در برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت این نگرانی ها را بر طرف نماییم، اظهار داشت: طبق توافقات انجام شده، قرار شد وزارت نیرو برنامه کوتاه مدت یک ساله برای عبور از زمستان و تابستان آینده و برنامه میان مدت که چند ساله خواهد بود، به مجلس ارائه نماید.
محرابیان: اولویت های وزارت نیرو را به نمایندگان ارائه دادیم
در ادامه علی اکبر محرابیان وزیر نیرو نیز درباره این جلسه، اظهار داشت: درباب برنامه ها و اولویت های وزارتخانه در زمینه های برق، فاضلاب و آب، در این جلسه توضیحاتی به نمایندگان ارائه شد.
وی افزود: درباره مشکلاتی که در اثر قطعی برق در چند ماه گذشته رخ داده بود و مسائلی که درباره آب و خشکسالی وجود دارد، برنامه های زمینه تدوین شده خودرا تقدیم کمیسیون کردیم.
وزیر نیرو اشاره کرد: اهتمام خواهیم کرد با اصلاح برخی طرح ها نقطه نظرات مجلس به شکل مطلوب عملیاتی شود.


منبع:

1400/06/16
23:41:08
0.0 از 5
3633
تگهای خبر: بودجه , طرح , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵