مجلس ایران دات كام
قالیباف در دیدار مدال آوران المپیك:

ورزش در زمینه انسجام ملی و سیاسی یک کشور اثرگذار می باشد

ورزش در زمینه انسجام ملی و سیاسی یک کشور اثرگذار می باشد

به گزارش مجلس ایران دات کام رییس مجلس با اعلان اینکه ورزش صنعت و پدیده ای است که با رشد و قدرت اقتصادی کشورها رابطه مستقیم دارد، اظهار داشت: ورزش در زمینه لطمه های اجتماعی، انسجام ملی، فرهنگی و سیاسی یک کشور بسیار اثرگذار می باشد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار ورزشکاران مدال آور المپیک ضمن تقدیر از کوشش های ورزشکاران اظهار داشت: ورزش خاستگاه عمومی و اجتماعی و به دور از مباحث سیاسی، حقوقی و مذهبی است و باید با سرمایه گذاری های لازم کار را به درستی دنبال کرد تا نتایج خوبی را به دست آورد، در محدودیت های مالی و محیطی می توان با دقت در برنامه ریزی، ضعف ها را جبران کرد.
وی افزود: مجموعه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید از اکنون تابلوی زمانبندی خودرا برای بازی های آسیایی و المپیک در مقابل جوانان و مردم روشن کرده و هر شخصی با مسئولیت مشخص اقدامات لازم را انجام دهد.
رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: مجموعه وزارت ورزش باید در عرصه برنامه ریزی خود تمرکز و اولویت را در رشته هایی با سابقه درخشان و مدال آور قرار دهد. البته نه بگونه ای که به سایر رشته ها توجهی نشود، اما در یک مدیریت درست و اصولی، اولویت بندی بسیار مؤثر است.
قالیباف ضمن اشاره به حمایت مجلس از حوزه ورزش در حوزه قانونگذاری اظهار نمود: تدوین و تصویب برنامه پنجساله هفتم توسعه پیش رو است و باید برای حل مشکلات دست و پاگیر در زمینه قهرمانی، برنامه ریزی و قوانین لازم را تصویب کرد. البته در زمینه امنیت شغلی و رفاهی قهرمانان ورزشکار نیز مجلس به دنبال ایجاد قوانین مؤثر است تا ثبات و آرامش روحی را در بین این ورزشکاران ایجاد نماید.
وی ضمن اشاره به گزارش رییس کمیته ملی المپیک درباب نقاط ضعف و قوت و تعداد مدال های کسب شده از طرف ورزشکاران ایرانی اظهار داشت: در زمان پذیرش یک مسئولیت باید دقت نماییم که ما مسئول ضعف ها نیز هستیم و باید به سمت جبران آن پیش برویم. نباید همگان از موضع اپوزیسیون نسبت به وجود موانع و مشکلات و ضعف ها در زمینه ورزش صحبت نماییم، بلکه باید به سمت حل این موانع گام برداریم.
رئیس قوه مقننه کشور اشاره کرد: نا معلوم بودن زمان برگزاری بازی های المپیک به علت شیوع بیماری کرونا در دنیا، بر روحیه ورزشکاران تأثیر منفی گذاشته بود، اما آنها در این بازی ها تلاش کردند تا موفقیت کسب کنند. شرایط اقتصادی یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در روند هر کاری خصوصاً حوزه ورزش است و نباید ورزشکاران مدال آور و قهرمان ما دغدغه مسائل مالی داشته باشند.
قالیباف اضافه کرد: در دوران کاری خود با ورزش سروکار داشتم، حقیقتاً ورزش حوزه ای منحصر به فرد با ابعاد معنوی و مادی است، ورزش صنعت و پدیده ای است که با رشد و قدرت اقتصادی کشورها رابطه مستقیم دارد، حتی ورزش در زمینه لطمه های اجتماعی، انسجام ملی، فرهنگی و سیاسی یک کشور بسیار اثرگذار می باشد.
وی با تاکید بر این که یکی از خاصیت های ورزش آنست که می توان با کمترین هزینه، بیشترین بهره را برد، اظهار نمود: این مساله را با تمام وجود درک کرده ام، ابتدا به علت علاقه فردی ورزش را دنبال می کردم، اما پس از آن با حضور در زمینه های مدیریتی و تخصصی با هدف ایجاد رشد، عزت، انسجام ملی، تربیت و آموزش و نشاط در جامعه، حوزه ورزش را پیگیری کردم. در دوره من در شهرداری ده ها سالن ورزشی در محله های مختلف کلانشهر تهران راه اندازی و راه اندازی شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی این سال ها در هر حوزه ای که خدمت کردم از ورزش غفلت نکردم، اظهار داشت: پس از دوران دفاع مقدس در دوره حضور خود در بسیج، به نقش ورزش همگانی و حرفه ای خصوصاً در بعضی رشته ها که با فرهنگ ما عجین شده پی بردم، امروز ما در بعضی از رشته های ورزشی حرف اول را زده و افتخارآفرینی داریم.
قالیباف اظهار نمود: من در زمان حضور در نیروی انتظامی با راه اندازی و گسترش رشته های ورزشی در باشگاه های پاس، سبب مدال آوری و رتبه آوری این باشگاه ورزشی در کشور شدم. شهید میثمی که طلبه ای مخلص و نماینده امام راحل در قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بود همیشه در دوران دفاع مقدس و در جریان کمبود تجهیزات نظامی اعلام می کرد که انسان تنها عنصر تأثیرگذار و سرنوشت ساز در نبردها است و این مساله حالا باید در زمینه ورزش نیز مدنظر قرار گیرد.
وی اظهار داشت: مشکلات در زمینه ورزش بسیار است، اما اراده ورزشکاران می تواند بر تمامی این موانع غالب شود. فرد فرد شما مدال آوران و ورزشکاران پس از خدا، باید بر اراده فردی خودتان تکیه کنید و ما مسئولان نیز موظفیم تجهیزات، زیرساخت ها را فراهم و موانع را از سر راه برداریم، برای اینکه شرایط فعلی پسندیده قهرمانان مدال آور ما نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما کمبودهای اقتصادی را با گوشت و پوست خود لمس می نماییم، بااینکه همیشه معتقد بودم در اقتصاد ما، کمبود وجود ندارد، بلکه ضعف مدیریتی مسائل فعلی را به وجود آورده است و با مدیریت و برنامه ریزی درست می توان خیلی از مشکلات را حل کرد.
قالیباف خطاب به مدال آوران المپیک اشاره کرد: شما چه در زمانی که پرچم کشورمان را بالا می برید و چه در دوره ای که از ورزش قهرمانی دور می شوید، روحیه پهلوانی همیشه در وجود شما و جامعه باقی می ماند و مردم قدردان شما بوده و هستند. حتما به سهم خود بعنوان نماینده مردم در مجلس تا حد توان به دنبال ساماندهی مشکلات حوزه ورزش هستم و از فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی مجلس نیز می خواهم تا در زمان بررسی برنامه هفتم توسعه، حوزه ورزش را مدنظر قرار داشته باشند.
وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با کابینه دولت سیزدهم به آنها سفارش فرموده اند که برنامه ها و قول های خودرا اجرائی کرده و برای آنها زمانبندی اعلام کنید. در زمان حضور خود در شهرداری تهران در شروع کلنگ زنی هر طرح و پروژه ای، تابلویی از زمانبندی تکمیل و اختتام آن طرح را نصب کرده و بر طبق آن پیش می رفتیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت و توسعه ورزش بانوان در کشور اظهار داشت: باید برای سلامت و قهرمانی بانوان کشور کوشش کرد. در دوره حضور من در شهرداری در امتداد توجه جدی به ورزش بانوان، سالن های ورزشی در محله های مختلف راه اندازی شد، بدین سبب در زمینه قهرمانی می توان با هدفگذاری درست و اصولی حرکت کرده تا به بهترین نتایج دست یافت.


منبع:

1400/06/16
11:02:17
0.0 از 5
3735
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , پیگیری , تصویب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳