مجلس ایران دات كام
وحیدی تأكید كرد؛

لزوم نظارت دقیق بر نحوه هزینه کرد منابع شهرداری ها و دهیاری ها

لزوم نظارت دقیق بر نحوه هزینه کرد منابع شهرداری ها و دهیاری ها

وزیر کشور بر لزوم نظارت دقیق بر نحوه هزینه کرد منابع و کمک های دولت به شهرداری ها و دهیاری ها تاکید کرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشو ر در بازدید کاری از سازمان شهرداری و دهیاری های سراسر کشور با اعلان اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها باید سازمانی در خدمت مردم و برای رضایت مردم باشد، اظهار داشت: نتیجه کار این سازمان در ارتقای خدمات رسانی به شهروندان در شهرها و روستاهای کشور دیده و لمس شود.
وی با تاکید بر این مورد که مهم ترین و اولویت دارترین مساله و خواسته در کشور، افزایش خدمات رسانی در ابعاد مختلف، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مردم عزیز کشورمان است، اظهار داشت: سازمان شهرداری ها و دهیاری ها باتوجه به ظرفیت نظارتی و جلب همکاری شهرداری ها و دهیاری ها در مناطق مختلف کشور، می تواند سهم و نقش پر رنگی در ارتقای خدمات رسانی کلی کشور داشته باشد.
وزیر کشور با اعلان اینکه مسائلی نظیر کمک به توسعه حمل و نقل عمومی، بسیج ظرفیت ها برای جهش در ساماندهی مدیریت پسماندها و تحول در روندهای برنامه ریزی شهری همچون وظایف و مأموریت های سازمان است، خاطرنشان کرد: حل و پیشبرد این مسائل می تواند به سهم خود کمک بزرگی در حل مشکلات کنونی شهری کند.
وحیدی در ادامه اظهار داشت: نظارت صحیح، دقیق و شفاف بر عملکرد شهرداری ها و دهیاری ها همچون انتظارات از این سازمان است و برخی نگاه های منفی نسبت به عملکرد نهادهای شهری و روستایی با شفاف سازی عملکرد این نهادها اصلاح و واقع بینانه می شود.
ضرورت احصاء مشکلات و کاستی های اصلی موجود در عرصه های کاری شهرداری ها و دهیاری ها و پیگیری رفع آنها از راه همکاری و همفکری با سایر وزاتخانه ها و دستگاه ها از دیگر موارد مورد تاکید وحیدی خطاب به مدیران سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بود و در ادامه اظهار داشت: باتوجه به مسئولیت خطیر شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاهای کشور، ارتقای آموزش های حرفه ای و کاربردی این بخش از مدیران، لزوم دارد و می طلبد، این مهم به صورت جدی پیگیری و تحقق یابد.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: لزوم برنامه ریزی به منظور تأمین تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز شهرداری ها و دهیاری ها با اولویت بهره گیری از ظرفیت های موجود در شرکتهای داخلی بایستی در دستور کار قرار گیرد.
وی همینطور بر نظارت صحیح و اصولی بر نحوه هزینه کرد منابع مالی و اعتبارات شهرداری ها و دهیاری ها و اختصاص کامل اعتبارات به پروژه های تعریف شده و همینطور اتخاذ تدابیری برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی به منظور اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی مدیریت شهری تاکید کرد.
وزیر کشور در انتها صحبت هایش با اشاره به لزوم تکریم و قدردانی از کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری ها در فرایند خدمات رسانی به شهروندان، اظهار داشت: من همیشه به این مورد فکر کرده ام که کارگران بخش های مختلف خدمات شهری و رفتگران شهری که بی ادعا در راه خدمت به مردم و شهر هستند، کاملا پر ارزش و شایسته تکریم هستند.


منبع:

1400/06/15
11:17:57
0.0 از 5
3698
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام