مجلس ایران دات كام
خضریان در گزارش مجلس ایران دات كام

مجمع نمایندگان استان تهران از لواسانات بازدید کرد

مجمع نمایندگان استان تهران از لواسانات بازدید کرد

مجلس ایران دات کام: سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی از بازدید امروز نمایندگان تهران از بخش لواسانات پرداخت.


علی خضریان در گفت و گو با ایسنا در تشریح بازدید بامداد امروز این مجمع از بخش لواسانات اظهار داشت: تعدادی از اعضای مجمع نمایندگان استان تهران ضمن بازدید از مناطق مختلف لواسانات و گفتگوی با مردم، در جلسه ای با حضور امام جمعه لواسانات، مسئولان اجرائی و قضایی و اعضای شورای منطقه، ضمن مرور مسائل مطرح و حل شده جلسه قبل، برخی مشکلات منطقه ای در زمینه راه سازی، آموزش و پرورش، آب روستایی و زمین خواری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
خضریان بیان کرد: در این جلسه همین طور مشکلات تپه سرخ و راه های روستایی که در جلسه قبل مطرح و بررسی شده بود، مورد ارزیابی قرار گرفت و گزارش آن ارائه شد. عدم استقرار اداراتی همچون آموزش و پرورش، پلیس راهور، نیروی انتظامی، ثبت احوال در بخش لواسانات باتوجه به جمعیت هفت هزار نفری این منطقه، مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده تا حدی که مردم برای انجام هرگونه کارهای اداری مجبورند به ادارات منطقه تجریش مراجعه کنند.
خضریان اشاره کرد: در این نشست مقرر شد، پیگیر حضور ادارات در بخش لواسانات باشیم تا قسمتی از دغدغه های مردم برای پیگیری امورشان مرتفع شود. اختلاف حریم شهرداری تهران با شهرداری لواسانات یکی دیگر از مسائلی بود که در این نشست مطرح و بررسی و مقرر شد، مجمع نمایندگان میان این دو شهرداری میانجی گری کرده و موضوع را تعیین تکلیف کند.
وی با اشاره به بررسی موضوع تعریض جاده تلو در این نشست نیز اظهار داشت: بار ترافیکی جاده لواسان خصوصاً در ایام پایانی هفته مشکلات جدی را برای مردم به وجود آورده که مقرر شد، نمایندگان بحث تعریض جاده تلو برای کمک به بار ترافیکی جاده لواسان را از راهداری استان تهران پیگیری کند.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس اشاره کرد: بحث تامین آب آشامیدنی روستایی بخش لواسانات یکی دیگر از مسایل مطروحه بود و مقرر شد، پیگیری ها بوسیله شرکت آب منطقه ای و آبفا صورت گیرد. همین طور موضوع ایمن سازی جاده مواصلاتی بین لواسان کوچک و لواسان بزرگ یکی دیگر از محورهای مورد بحث بود برای اینکه رانشی بودن این جاده، جان مردم منطقه را خصوصاً در کنار سد لتیان به خطر انداخته که باید رفع گردد.
خضریان اشاره کرد: اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی بعنوان یک بحث ملی مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد، مجمع نمایندگان استان تهران این مساله را در کمیسیون های مربوطه پیگیری کند. موضوع اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها و ماده ۹۹ فرمانداری ها هم بررسی گردید، و جزییاتی از طرح اصلاح ماده ۱۰۰ که حالا در نوبت صحن قرار دارد تا قدمی در جهت تحقق عدالت، حقوق مردم و عدم ایجاد مسیری جهت خلاف فروشی در کشور برداشته شود در جلسه ارائه شد.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران بیان کرد: همین طور باتوجه به نقش مجمع نمایندگان استان در شهرستان ها و بخش های مختلف استان، جهت حضور مداوم پیشنهاد راه اندازی دفتر ثابت این مجمع در بخش لواسانات نیز مطرح و مورد توافق طرفین قرار گرفت و قرار شد با همت مجمع نمایندگان تهران و همراهی امام جمعه لواسانات، نمایندگان مجلس در زمان های مشخص شده ای، جهت رسیدگی به مشکلات مردم این بخش و ملاقات مردم با نمایندگان خود شرایط لازم جهت حضور مداوم در لواسانات را فراهم آورند.
منبع:

1400/06/11
10:46:35
0.0 از 5
3668
تگهای خبر: آموزش , بازدید , پیگیری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام