مجلس ایران دات كام
گودرزی در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت:

بحران فعلی و آینده کشور کمبود پزشک است

بحران فعلی و آینده کشور کمبود پزشک است

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بحران فعلی و آینده کشور کمبود پزشک است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، جلسه علنی نوبت عصر یکشنبه ۳۱ مرداد و در جریان بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دلت سیزدهم، عباس گودرزی نماینده بروجرد در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان اظهار داشت: بحران فعلی و آینده کشور کمبود پزشک است. در سال ۷۲ که جنابعالی مسئولیت بر عهده گرفتید، ۳۵ دانشکده پزشکی سه هزار و ۴۶۲ دانشجو پذیرش می کردند. ۱۰ سال بعد که شما مسئولیت را تحویل دادید ۳۷ دانشکده پزشکی، ۲ هزار و ۹۰ دانشجو پذیرش می کردند.
وی اضافه کرد: عده ای به سبب تعارض منافع اجازه نمی دهند کشور ایران پیشرفت کنند. سرانه پزشک عمومی در ایران ۱۱.۷ و سرانه پزشک متخصص ۵.۹ و سرانه دندانپزشک ۳.۲۲ به ازای ۱۰ هزار جمعیت است.
گودرزی اظهار داشت: دستمزد دندان پزشک عمده خدمات این خدمت را تشکیل می دهد. مردم مجبورند به سبب کمبود دندان پزشک در این بخش هزینه های زیادی بپردازند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که ایجاد زیرساخت های جدید مطالبه ملت ایران در زمینه بهداشت و درمان است، تاکید کرد: چین بالاترین آمار کرونا را داشت اما اعلام نموده ۹۲ درصد کرونا را با طب سنتی مهار کرده است تا امروز ۱۴ میلیارد دلار برای مبارزه با کرونا از محل صندوق توسعه ملی برداشت کرده ایم، اما ریالی برای طب سنتی خرج نشده است، در کشور ما طب سنتی مظلوم است.


منبع:

1400/05/31
23:15:18
0.0 از 5
3561
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳