مجلس ایران دات كام
جعفری در موافقت با وزیر پیشنهادی اطلاعات:

خطیب نخستین وزیر از داخل مجموعه وزارت اطلاعات است

خطیب نخستین وزیر از داخل مجموعه وزارت اطلاعات است

مجلس ایران دات کام: نماینده مردم بروجن اظهار داشت: حجت الاسلام سید اسماعیل خطیب نخستین وزیری است که از داخل مجموعه وزارت اطلاعات انتخاب شده است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حجت الاسلام امیر قلی جعفری بروجنی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۳۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی و در موافقت با گزینه پیشنهادی وزارت اطلاعات، اظهار داشت: اصالت و جایگاه وزارت اطلاعات برای همه ما روشن است و برای آنکه هر فعالیتی در جغرافیای ایران شکل بگیرد، شرط اصلی آن وجود امنیت است و همه به خوبی به حساسیت این وزارت خانه اشراف دارند.
وی ضمن اشاره به رسالت های وزارت اطلاعات، اضافه کرد: این وزارت خانه در تولید اطلاعات دقیق، ایجاد امنیت پایدار و اشراف امنیتی درون و بیرون مرزهای کشور نقش بسیار مهمی دارد.
نماینده مردم بروجن در مجلس خاطرنشان کرد: کشورهای اطراف ایران، امن و آرام نیستند، خیلی از آنان در شرایط متلاطم هستند و در این شرایط اشراف و رصد درست اطلاعاتی، یکی از خصوصیت های اصلی وزارت اطلاعات باید باشد.
جعفری بروجنی ضمن اشاره به رئوس برنامه های گزینه پیشنهادی وزارت اطلاعات، اظهار داشت: مبارزه هوشمندانه، قاطع و جدی با بانیان و شریان های اصلی فساد، ارتقاء روش های تولید و جمع آوری هوشمندانه و لحظه ای اطلاعات، تقویت هدفمند عوامل پیشرفت و آبادانی در مناطق حساس کشور با عنایت به ملاحظات امنیتی، صیانت از دارایی های پرارزش و حیاتی کشورمان همچون بنیان های نخبگی، جزو برنامه های حجت الاسلام خطیب است.
وی افزود: کشف توطئه ها و فعالیتهای براندازی و اغتشاش، توسعه و تعمیق فرهنگ خلاقیت و نوآوری در تمام ابعاد دفاعی و امنیتی، برقراری ارتباط و همکاری با دیگر کشورها در زمینه علمی برای دستیابی به امنیت پایدار، ضرورت دفاع از نظریه انقلابی طبق گام دوم انقلاب، توجه به مدیریت جهادی و ضرورت توجه به اصل عزت، حکمت و مصلحت در روابط با کشورهای دیگر، از مهم ترین برنامه های گزینه پیشنهادی وزارت اطلاعات است.
نماینده مردم بروجن در مجلس متذکر شد: حجت الاسلام خطیب از درون مجموعه وزارت اطلاعات است بگونه ای که از سال ۶۴ در این وزارت خانه بوده و نخستین وزیر اطلاعاتی خواهد بود که از مجموعه وزارت اطلاعات انتخاب شده است.
جعفری بروجنی با اشاره به اینکه حجت الاسلام خطیب به مأموریت های این وزارت خانه اشراف کامل دارد، اظهار داشت: خواسته نمایندگان از وزیر پیشنهادی اطلاعات آن است که در صورت کسب رأی اعتماد در ساختار و معاونت های وزارت اطلاعات تحول ایجاد نماید و همینطور به این مساله واقف باشد که خط قرمز همه ما بحث فتنه، نفوذ و رخنه است و باید به صورت شفاف برنامه خویش را در این حوزه عرضه نماید.

1400/05/31
12:45:22
0.0 از 5
3856
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام