مجلس ایران دات كام
موافق كلیات برنامه پیشنهادی دولت سیزدهم

سیاهکلی: روحیه انقلابی، جهادی و مبارزه با فساد در کابینه پیشنهادی دیده می شود

سیاهکلی: روحیه انقلابی، جهادی و مبارزه با فساد در کابینه پیشنهادی دیده می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خوشبختانه روحیه انقلابی، جهادی و فسادستیز که در رئیس جمهور منتخب وجود دارد در کابینه و برنامه های دولت هم دیده می شود و تا زمانی که این روحیه پابرجا می باشد ما از دولت حمایت می نماییم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، لطف الله سیاهکلی در جلسه علنی امروز مجلس و در موافقت با کلیات برنامه پیشنهادی دولت سیزدهم بیان نمود: خدا را شاکریم که مردمی بصیر و دشمن شناس به ایران عنایت کرده است و رئیس جمهوری انقلابی و جهادی و فسادستیز انتخاب کردند و این روحیه در کابینه هم دیده می شود.
وی اظهار داشت: در برنامه های رئیس جمهور نکات مهمی وجود دارد که بنده به بعضی از آنها می پردازم. در کنار مشکلات معیشتی مردم، برقراری عدالت و مبارزه با فساد جزو خواسته های اصلی آنان است که در برنامه رئیس جمهور باکیفیت بالا وجود دارد.
وی در ادامه اظهار نمود: روحیه تحول خواهی و عدالت محوری و حل مشکلات مردم که مورد انتظار مردم می باشد در برنامه دولت دیده شده است. توجه به بیانیه گام دوم انقلاب و به دنبال آن توجه به فرهنگ اسلامی، اقتصاد مقاومتی، توسعه روابط بین المللی، توجه به همسایگان و واژه ای که رئیس جمهور در مراسم تحلیف برای همسایگان به کار بردند و آنها را خویشاوندان ما نامیدند از نقاط قوت این برنامه است.
سیاهکلی اضافه کرد: مردمی سازی اقتصاد و توجه به فرهنگ در برنامه دیده شده است. نگاه پرارزش به خانواده و همینطور توجه به تمرکززدایی و افزایش اختیارات استانداران، تاکید بر عدم مداخله دولت در امور سرمایه ای از دیگر نقاط قوت برنامه دولت می باشد. توجه به اصلاح ساختار بودجه و دنبال کردن فوری واکسیناسیون بعنوان یک تجربه موفق در دنیا، توجه به کسب و کارها و ثبات اقتصادی، تقویت معیشت مردم از دیگر نقاط مثبت برنامه رئیس جمهور می باشد.
نماینده مردم قزوین در مجلس خاطرنشان کرد: مردم از تورم افسارگسیخته خسته شده اند. بیمه کارگران ساختمانی و رانندگان از دیگر مطالبات مردم است. دولت های گذشته به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه نداشتند. توجه به منابع طبیعی از دیگر مطالبات مردم می باشد. امروز منابع طبیعی املاک مردم را به نام دولت می زند که این شرعی و اسلامی نیست. پیگیری تخصیص قیر مجانی برای اصلاح زیرساخت های جاده ای از دیگر مطالبات مردم می باشد که دولت باید دنبال کند.
سیاهکلی در انتها اضافه کرد: دولت آقای رئیسی یک دولت انقلابی و جهادی است و تا زمانی که این روحیه وجود داشته باشد ما از دولت حمایت می نماییم و هرگاه کمرنگ شود از تمام ابزارهای نظارتی خود برای تنظیم آن استفاده خواهیم کرد.
منبع:

1400/05/30
13:34:06
0.0 از 5
3766
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳