مجلس ایران دات كام
روایت عباس زاده مشكینی از جلسه كمیسیون امنیت ملی؛

امیرعبداللهیان: ایران اهل گفتگو است

امیرعبداللهیان: ایران اهل گفتگو است

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیرعبداللهیان در جلسه این کمیسیون تصریح کرد که ایران علاقمند به مذاکره است اما باید منافع ما در آن تامین گردد.محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وزیر پیشنهادی امور خارجه، اظهار داشت: حسین امیرعبداللهیان گزارش جامعی از برنامه های خود به نمایندگان حاضر در جلسه عرضه کرد و گزارش وی درباره اولویت های کشور در عرصه سیاست خارجی بسیار مفصل، جامع و کارشناسی بود.
وی بیان نمود: همینطور پیش از این کمیته های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم جلساتی با گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت امور خارجه برگزار کرده بودند که در این نشست نظرات و سوالات خویش را مطرح نمودند و ۱۰ نفر از اعضای کمیسیون ابهامات و سوالاتی درباره این وزارت خانه داشتند که از امیر عبداللهیان پرسیدند و وی پاسخ های لازم را به نمایندگان عرضه کرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: معمولا زمانی که مسؤلان دوران مسئولیت خویش را به پایان می رسانند می گویند که موانعی بر سر راه آنها وجود داشت و به جهت اینکه این تجربه تکرار نشود در این نشست نمایندگان از امیر عبداللهیان پرسیدند امکان دارد چه موانعی بر سر راه وی و تحقق برنامه هایش وجود داشته باشد که وی در اینباره مفصل توضیح داد و این جلسه خیلی خوب و جدی بود.
عباس زاده مشکینی درباره نظر گزینه پیشنهادی وزارت امور خارجه درباره برجام اظهار داشت: امیر عبداللهیان تصریح کرد که وزارت امور خارجه مجری سیاست ها و راهبردهای نظام است و گفت جمهوری اسلامی ایران علاقه مند و اهل گفتگو و مذاکره است اما به شرطی که منافع و احترام متقابل در مذاکرات رعایت شود.
وی درباره نظر کلی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره گزینه پیشنهادی وزارت امور خارجه اظهار داشت: هنوز به صورت رسمی نظر کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره امیر عبداللهیان به صحن مجلس عرضه نشده اما نظر کلی ما درباره امیر عبداللهیان و برنامه های وی مثبت است. وی از نیروهای وزارت امور خارجه است و در پست های حساس این وزارت خانه فعالیت نموده است.


منبع:

1400/05/23
22:01:46
0.0 از 5
3539
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵