مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون فرهنگی مجلس:

خبرنگاران نباید موقعیتی ضعیف تر از دیگر مشاغل داشته باشند

خبرنگاران نباید موقعیتی ضعیف تر از دیگر مشاغل داشته باشند

به گزارش مجلس ایران دات کام اصفهان یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خبرنگاران در فرآیند تصمیماتی که در کشور و جامعه اتخاذ می شود نقش اساسی دارند پس نباید این قشر موقعیتی ضعیف تر از دیگر مشاغل داشته باشند.حجت الاسلام و المسلمین حسین میرزایی در گفتگو با ایسنا درباره روز خبرنگار و حرفه خبرنگاری، اظهار نمود: انسان یک اقدام کننده علمی و به تعبیر فیلسوفان یک فاعل علمی است به این معنا که اگر بخواهد کاری انجام دهد ابتدا درباره آن کار تحقیق می کند تا نسبت به آن علم پیدا کند و سپس تصمیم می گیرد. ازاین رو خبرنگاران در تصمیماتی که مسؤلان کشور و عموم مردم می گیرند نقش عمده ای دارند چونکه زیرساخت این تصمیم را فراهم می کنند.

وی اضافه کرد: البته افکاری که صحیح است و در منبع آن دقت شده است بسیار ارزشمندتر از اخبار دیگر هستند. تصمیم گیری انسان ها اعمال و رفتار آنان را رقم می زند و خبرنگاران در جامعه نقشی کلیدی و اساسی دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار داشت: آنگونه که باید از نقش بی بدیل خبرنگاران در جامعه حمایت نشده است و به مطالبات و دغدغه های آنان کمتر توجه می شود که شایسته است مسؤلان امر به این مورد توجه ویژه داشته باشند.

میرزایی خاطرنشان کرد: خبرنگاران جهادی مشغول به کار هستند و اخبار را صادقانه به گوش مخاطبان خود می رسانند. خبرنگار باید در شغل خود احساس امنیت کند و به تعبیر صحیح تر امنیت شغلی داشته باشد و دارای بیمه مناسب باشد. نباید این قشر موقعیتی ضعیف تر از دیگر مشاغل داشته باشند و باید خدمات اجتماعی مناسبی به آنان عرضه شود. در کمیسیون فرهنگی مجلس بعضی از مطالبات خبرنگاران پیگیری شده، اما به علت طرح های اولویت دارتر این مطالبات زمین مانده اند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران رسولان و پیک های خبری جامعه هستند که خبری را از جایی به جای دیگر منتقل می کنند و مسؤلان نباید نسبت به این قشر بی تفاوت باشند.

منبع:

1400/05/18
10:09:18
0.0 از 5
3648
تگهای خبر: پیگیری , خدمات , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام