مجلس ایران دات كام
امیرآبادی خبر داد

استقرار سامانه ثبت اموال و دارایی مسؤلان در مجلس

استقرار سامانه ثبت اموال و دارایی مسؤلان در مجلس

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از استقرار سامانه ثبت اموال و دارایی مسؤلان در مجلس اطلاع داد و اظهار داشت كه كار ثبت اموال نمایندگان از فردا در مجلس انجام می شود.


احمد امیرآبادی فراهانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: قبل از این مقدمات استقرار سامانه ثبت دارایی مقامات و مسئولین در مجلس فراهم شده بود و امروز این سامانه توسط معاونت فناوری قوه قضاییه در مجلس مستقر شد.
وی با اشاره به اینكه «از فردا كار ثبت اموال و دارایی نمایندگان در مجلس آغاز می شود»، اضافه كرد: نمایندگان باید طبق قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسؤلان و كارگزاران جمهوری اسلامی ایران، اموال و دارایی خود، همسر و فرزندان خویش را اعلام كنند و در قسمت سرمایه، اموال منقول مثل خودرو و طلای سرمایه ای را هم اعلام كنند.
به گفته وی، تا زمانی كه همه نمایندگان اموال و دارایی خویش را در این سامانه اعلام كنند این سامانه در مجلس مستقر خواهد بود.
به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، برپایه قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسؤلان و كارگزاران جمهوری اسلامی ایران، مقامات تعیین شده در اصل یكصدو چهل و دوم (۱۴۲) قانون اساسی، لیست دارایی های خود، همسر و فرزندانشان را مطابق آئین نامه ای كه توسط قوه قضائیه ذیل این قانون تهیه و ابلاغ می شود، در ابتداء و انتهای دوره مسئولیت به رئیس قوه قضائیه گزارش می دهند و قوه قضائیه نسبت به رسیدگی به اموال آنان از جهت بررسی عدم افزایش "من غیر حق" اقدام می كند.1398/08/11
21:05:38
5.0 از 5
11156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام