مجلس ایران دات كام
احمدی بیغش :

ارتباط دولت آتی باهمسایگان تقویت شود

ارتباط دولت آتی باهمسایگان تقویت شود

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت سیزدهم باید در عرصه سیاست خارجی ارتباط خویش را با کشورهای منطقه و بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس تقویت کند.محمود احمدی بیغش در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه ما هر چقدر در مقابل دشمنان انفعال داشته باشیم آنان جری تر می شوند، عنوان کرد: در این هشت سال دولت روحانی از روی انفعال و ضعف با دشمنان برخورد کرد و دیدیم که آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی ضربات مهلکی به ما زدند.
وی متذکر شد: کشورمان چندین سال معطل برجام شد و در نهایت هم راه به جایی نرسید و هر کشوری هم که با ایران معامله تجاری برقرار کرد، با تشر آمریکایی ها فرار کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: رفتار اشتباه دولت یازدهم و دوازدهم سبب شد که ما عقب گرد داشته باشیم و از منافع خود عقب نشینی نماییم.
احمدی بیغش درباره رویکرد دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی، عنوان کرد: ما با هر کشوری به جز رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار می نماییم. در واقع هر کشوری که انقلاب و مردم ایران را محترم بشمارد و به صورت عادلانه با ما ارتباط داشته باشد، دولت ایران هم با آنان ارتباط برقرار می کند اما هر کشوری که منافع ما را محترم نشمارد، در دیپلماسی ما جایی ندارد.
وی تصریح کرد: آمریکا هم باید از زورگویی و قلدری خود دست بردارد، حقوق مردم ایران را باید محترم بشمارد و وظایف خویش را انجام دهد و جهانیان بدانند که ما مشکلی برای ارتباط با کشورهای دنیا نداریم.
نماینده مردم شازند در مجلس خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم باید در عرصه سیاست خارجی ارتباط خویش را با کشورهای منطقه و بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس تقویت کند چون که دولت روحانی نگاه خوبی در این هشت سال به کشورهای حوزه خلیج فارس نداشت و نباید این نگاه اشتباه ادامه یابد.
احمدی بیغش تصریح کرد: ما می توانیم با کمک کشورهای منطقه و بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس امنیت منطقه را خودمان تأمین نماییم. کشورهای حوزه خلیج فارس و منطقه هم نباید امیدوار به کشورهای خارج از منطقه باشند و بدانند که خودشان می توانند با یک تعامل و همکاری منطقه ای منافعشان را تأمین کنند.


منبع:

1400/05/11
22:16:56
0.0 از 5
3789
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴