مجلس ایران دات كام
علی نیكزاد:

جایگاه مناطق آزاد باید در کشور تقویت شود

جایگاه مناطق آزاد باید در کشور تقویت شود

آذربایجان غربی نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی بدون مزاحمت قوانین و مقررات و یابخش دولتی باید صورت بگیرد.


علی نیکزاد امروز ۹ مرداد در حاشیه سفر به ماکو در جمع خبرنگاران اظهار نمود: طی بررسی های انجام شده معلوم شد که بیشترین مشکلات موجود در مناطق آزاد کشور در محور مزاحمت دولتی ها و برخی از قوانین دست و پاگیر در جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق آزاد است.
وی اظهار داشت: باور ما این است که واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی بدون مزاحمت قوانین و مقررات و یابخش دولتی باید صورت بگیرد که خودشان بتوانند با نظارت، هدایت و حمایت دولت و خصوصی بتواند در مناطق آزاد به فعالیت خود ادامه بدهد.
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طی سفری که به منطقه آزاد ماکو داشتیم، مسائل و مشکلات حوزه های مختلف همچون توسعه راه های ارتباطی، مبحث پروژه فاضلاب شهری، چهار خطه کردن راهها، بحث مدارس شهری و روستایی، مبحث سد کرم آباد پلدشت که باید به افتتاح برسد مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.
وی باتاکید براینکه جایگاه مناطق آزاد در کشور باید تقویت شود، اظهار داشت: ما باید در مجلس کمک نماییم مناطق آزاد هم باید پای کار باشد تا این نقاط از ایران بعنوان سکوهای پرتاب در جهت صادرات محور بودن و همینطور ایجاد اشتغال پایدار در سطح کلان مطرح باشند.
به گفته نیکزاد، سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو در این منطقه ایران با ۳۹۷ هزار هکتار وسعت کارهای خوبی را انجام داده است و توسعه خوبی در منطقه صورت گرفته است که باید این توسعه پایدار باشد.
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، وی از سفر به شاهین دژ و تکاب و بررسی موانع و مشکلات این شهرستان ها هم اطلاع داد و اضافه کرد: ماحصل این سفر در جلسه ای که با حضور ۱۷ نفر از مسئولین دولتی از معاونین وزیر تا مسئولین بخش ها در مباحث مختلف مطرح خواهد شد.
1400/05/09
21:36:12
0.0 از 5
3485
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام