مجلس ایران دات كام
قالیباف در دیدار با فیصل المقداد :

موانع رشد مراودات تجاری بین ایران و سوریه باید برداشته شود

موانع رشد مراودات تجاری بین ایران و سوریه باید برداشته شود

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس مجلس اظهار داشت: موانع رشد مراودات تجاری بخصوص موانع پیش پای فعالان اقتصادی و صنعتگران بخش خصوصی ایران سوریه باید برداشته شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر خارجه سوریه که در محل اقامت وی در دمشق حضور یافته بود، با تاکید بر این که بعد از یک دهه جنگ سخت تروریست های تحت حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی با سوریه و محور مقاومت حالا دشمنان عرصه جنگ را تغییر داده و شاهد جنگ اقتصادی هستیم اظهار داشت: در چنین شرایطی باید موانع از پیش پای تجار، فعالان اقتصادی، صنعتگران و همه فعالان بخش خصوصی برداشته شود تا با ارتقای روابط تجاری بتوانیم در جنگ اقتصادی هم پیروز شویم.
قالیباف در ابتدای این دیدار اظهار داشت: پیروزی بر تروریست ها بعد از یک دهه جنگ سخت، یک پیروزی بزرگ برای ملت سوریه بود آن هم پیروزی بر تروریست هایی که مورد حمایت مستقیم رژیم صهیونیستی و آمریکا بودند.
وی افزود: بعد از این تحولات، آمریکا و رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده اند که با نبرد مستقیم نظامی یا نبرد نیابتی نمی توانند محور مقاومت را شکست دهند، ازاین رو جنگ را به حوزه اقتصادی کشانده اند تا مردم کشورهای اسلامی بخصوص محور مقاومت را تحت فشار قرار دهند.
رئیس مجلس ضمن اشاره به فضاسازی های رسانه ای صهیونیست ها ضد ایران، سوریه و سایر کشورهای محور مقاومت تاکید کرد: تنها راه مقابله با این جنگ اقتصادی، افزایش ارتباطات میان کشورهای مسلمان بخصوص کشورهای محور مقاومت است.
قالیباف ضمن انتقاد از سطح پایین روابط تجاری ایران و سوریه، اظهار داشت: این که مجموعه مراودات تجاری دو کشور حدود ۱۵۰ میلیون دلار باشد، به هیچ وجه قابل قبول نیست و موانع رشد مراودات تجاری بخصوص موانع پیش پای فعالان اقتصادی و صنعتگران بخش خصوصی باید برداشته شود.
وی ضمن اشاره به مهم ترین مطالبات و مشکلاتی که فعالان اقتصادی بخش خصوصی ایران و سوریه شب گذشته با وی در میان گذاشته اند، خطاب به وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: حل و فصل این مشکلات و موانع برعهده دولت ها است و باید این مشکلات حل شود.
وزیر خارجه سوریه: مراودات اقتصادی و تجاری ایران و سوریه باید به بالاترین سطح ممکن برسد
بر اساس این گزارش، «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه هم در این دیدار با تاکید بر این که روابط با جمهوری اسلامی در دل و جان مردم سوریه ریشه دارد، تاکید کرد: باید روابط میان دو کشور در همه حوزه ها ارتقا یابد.
وی با اشاره به اینکه روابط سیاسی و امنیتی ایران و سوریه در بهترین شرایط است، اظهار داشت: در چنین وضعیتی چرا نباید سطح روابط تجاری و اقتصادی ارتقا یابد؟
وزیر خارجه سوریه ضمن اشاره به این که قدرت محور مقاومت در منطقه هر روز بیشتر می شود خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی باید مراودات تجاری و اقتصادی دو کشور هم به بالاترین سطح ممکن برسد.
وزیر خارجه سوریه ضمن اشاره به دستور بشار اسد برای تقویت هرچه بیشتر روابط این کشور با محور مقاومت خطاب به قالیباف، اظهار داشت: سفر شما به سوریه برای ما مبارک است و تلاش می نماییم اهداف این سفر برای ارتقای روابط محقق شود.


منبع:

1400/05/07
21:31:34
0.0 از 5
3817
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲