مجلس ایران دات كام
با موافقت نمایندگان؛

طرح تشكیل دو وزارت خانه حمل و نقل و ساختمان با اولویت بررسی می شود

طرح تشكیل دو وزارت خانه حمل و نقل و ساختمان با اولویت بررسی می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت دار طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت حمل و نقل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین موافقت کردند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی با اولویت بررسی طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین»، با ۱۲۰ رأی موافق موافقت کردند.
سید غنی نظری در مخالفت با بررسی اولویت دار طرح مذکور، اظهار داشت: طرح هایی در مجلس مطرح می شوند که اولویت دار نیستند، بلکه اولویت ایجاد اشتغال، حل مشکل مسکن و این دست از مشکلات است. این که گفته شود ساخت و ساز مسکن مشکل دارد و به تفکیک وزارت خانه منجر شود تا این مورد حل شود، بی فایده است و هیچ سودی ندارد.
وی افزود: اگر این کار صورت گیرد، دولت جدید به جای ساخت و ساز باید به دنبال میز و صندلی و ساختمان و امور استخدامی و… باشد. ازاین رو حالا وقت این کار نیست و حل مشکل مسکن بستگی به مدیریت دارد، بنابراین مشکل فعلی مدیریت است نه ساختار.
در ادامه معین الدین سعیدی در موافقت با بررسی اولویت دار طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» اظهار داشت: انتزاع این دو وزارت خانه یک لزوم انکارناپذیر است، حالا با عنایت به مشکلاتی که وجود دارد، نتوانستیم در بحث مسکن به چشم انداز برنامه پنجم و ششم توسعه برسیم، چون که قرار بود سالی یک میلیون مسکن تولید نماییم، اما هم اکنون از ۳۰۰ هزار واحد بالاتر نرفته است.
وی اظهار داشت: در بحث حمل و نقل، بیشترین تصادفات منجر به فوت را در تمام دنیا داریم. ازاین رو چنین مساله ای نشان داده است که اقدامات در حوزه حمل و نقل جاده ای در شأن مردم نبوده است.


منبع:

1400/05/06
23:01:34
0.0 از 5
3613
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱