مجلس ایران دات كام

قالیباف در راس هیات پارلمانی وارد سوریه شد

قالیباف در راس هیات پارلمانی وارد سوریه شد

رییس مجلس شورای اسلامی در راس هیئت بلند پایه پارلمانی و با استقبال حموده صباغ رییس مجلس سوریه وارد فرودگاه بین المللی دمشق شد. تمرکز اصلی این سفر اقتصادی و تجاری رفع موانع تجاری و حل مشکلات تجار و بازرگانان جهت استفاده از ظرفیت های اقتصادی سوریه است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا محمدباقر قالیباف در این سفر با مقامات ارشد سوریه و نیز تجار و فعالان اقتصادی دو کشور دیدار خواهدنمود و بصورت ویژه پیگیر تحقق اهداف اقتصادی و تجاری خواهد بود.
در این سفر، وحید جلال زاده رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، عباس گلرو عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، روح الله متفکر آزاد عضو هیات رئیسه و کمیسیون آموزش، مهدی شریفیان عضو کمیسیون اجتماعی، روح الله نجابت عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه و حسین امیرعبدالهیان مدیر کل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی قالیباف را همراهی می کنند.
رییس مجلس شورای اسلامی بلند پایه ترین مسئول ایرانی است که پس از بحران سوریه به این کشور سفر می کند. این درحالی است که قبل از این ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه، وزیر کشور ترکیه برای چهارمین بار طی 2 سال اخیر و وزیر کشور چین برای عقد قرارداد های تجاری به سوریه سفر کرده اند. روز گذشته نیز فرستاده ویژه رییس جمهور روسیه به این کشور سفر کرده است که همه این اتفاقات نشان دهنده تلاش کشورهای مختلف جهت استفاده از دوران پسا بحران سوریه و کسب منافع اقتصادیست.
صادرات فعلی ایران به کشور سوریه حدود یک میلیارد دلار برآورد می شود درحالی که صادرات ترکیه به سوریه بیشتر از ۱۴ میلیارد دلار است و با رفع موانع تجاری و اقتصادی، فعالان اقتصادی دو کشور می توانند حجم مبادلات تجاری را توسعه دهند.
اختتام پیام


1400/05/05
23:28:23
0.0 از 5
3621
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴