مجلس ایران دات كام
آیت الله جنتی:

كدخدایی با استدلال و منطق، آبروی شورای نگهبان را حفظ كرد

كدخدایی با استدلال و منطق، آبروی شورای نگهبان را حفظ كرد

به گزارش مجلس ایران دات کام دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: کدخدایی سخنگوی خوبی برای شورای نگهبان بود و در طول این مدت مسئولیت با متانت، استدلال و منطق، به خوبی از شورای نگهبان دفاع کرد و آبروی این نهاد را حفظ کرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان بامداد امروز (چهارشنبه) در جلسه این شورا با اشاره به فرا رسیدن ایام ذی الحجه و اعیاد غدیر و قربان اظهار داشت: باید حداکثر بهره معنوی را از این ماه عزیز و اعیاد مبارکش ببریم و از این فرصت برای تقرب به درگاه الهی استفاده نمائیم.
وی در ادامه به شهادت امام محمد باقر (ع) در این ماه اشاره و اشاره کرد: همه ائمه اطهار (ع) در راه اسلام و قرآن جان فشانی کردند و از هر فرصتی برای تبلیغ دین خدا استفاده کردند اما شرایط در زمان امام باقر (ع) و امام صادق (ع) بیشتر مهیا بود و این بزرگواران به تبیین اصول و فروع دین پرداختند و شاگردان زیادی پرورش دادند که اگر این تلاش ها نبود شاید الان چیزی از اسلام باقی نمانده بود بدین سبب این امامین بزرگوار همچون سایر ائمه هدی، دِین بزرگی به گردن ما دارند که باید حقشان را ادا نماییم.
دبیر شورای نگهبان همین طور با ابراز تأسف از حادثه آتش سوزی بیمارستان الحسین ناصریه عراق و جان باختن جمع کثیری از مردان و زنان در این حادثه، از خداوند متعال برای خانواده آنها طلب صبر و عافیت کرد.
آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان، تصریح کرد: شورای نگهبان از بدو تاسیس تا حالا محکم ایستاده و به وظایف قانونی و شرعی خود عمل کرده و اجازه نداده در رأی مردم و سلامت انتخابات خدشه ای وارد شود.
وی اضافه کرد: شورای نگهبان در زمینه تطبیق مصوبات با شرع و قانون، نظارت بر انتخابات و رسیدگی به استعلامات دیوان عدالت اداری، کارهای بسیار خوبی انجام داده و من بعنوان کسی که از ابتدا تا حالا در این شورا حضور داشته ام، شهادت می دهم همه اعضا از گذشته تا حال با اخلاص عمل و به درستی در این نهاد مقدس انجام وظیفه کرده اند و این شورا همچنان سرافراز است.
دبیر شورای نگهبان با یاد کردن از اعضای قدیمی و فقید این شورا همچون آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، مرحوم آیت الله مهدوی کنی، مرحوم آیت الله مومن، مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی، مرحوم آیت الله یزدی و سایرین، برای اعضای سابق در قید حیات، طلب عافیت و برای اعضای فقید، از درگاه الهی طلب مغفرت کرد.
آیت الله جنتی در ادامه سخنان خود با اشاره به اتمام مسئولیت کدخدایی در سمت سخنگویی شورای نگهبان و امتناع وی از ادامه این مسئولیت، اظهار داشت: بنده به آقای کدخدایی خیلی اصرار کردم که شما همچنان سخنگو باقی بمانید اما او نپذیرفت.
وی اضافه کرد: او سخنگوی خوبی برای شورای نگهبان بودند و در طول این مدت مسئولیت با متانت، استدلال و منطق، به خوبی از شورای نگهبان دفاع کرد و ارتباط خوبی با رسانه ها و خبرنگاران داشتند و آبروی این شورا را حفظ کردند که بنده قدردان زحمات وی بوده و هستم.
دبیر شورای نگهبان افزود: کدخدایی برای بنده همیشه مشاور امین بوده و هستند و الان نیز مسئولیت مهم پژوهشکده شورای نگهبان را بر عهده دارند. حُسن او، جوان شناسی و جوان پروری است و در پژوهشکده شورای نگهبان توانسته اند حقوقدانان جوانان را جمع کنند و پرورش دهند و این کار جزو افتخارات ایشان است.
آیت الله جنتی با اشاره به فعالیت پژوهشگران و نظرات مشورتی آنها به اعضای شورای نگهبان، اظهار داشت: بحمدالله در پژوهشکده شورا جوانان متدین، به روز، باخبر و با اخلاص کار می کنند و برای آینده شورای نگهبان و کشور مفید هستند.
وی اظهار داشت: من از آقای کدخدایی تشکر می کنم؛ هم نسبت به خدمات وی به کل شورا و هم نسبت به شخص خودم و ان شاءالله اجر آخرت نصیب وی بشود.
در ادامه این جلسه، سایر اعضای شورای نگهبان نیز با تمجید از خدمات ۱۳ ساله کدخدایی بعنوان سخنگوی شورای نگهبان برای وی در مسئولیت پژوهشکده شورای نگهبان آرزوی موفقیت کردند.


منبع:

1400/04/24
12:23:09
0.0 از 5
3791
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲