مجلس ایران دات كام
نماینده اهواز:

شورای شهر جدید اهواز، اعتماد به این تشكل را ترمیم كند

شورای شهر جدید اهواز، اعتماد به این تشكل را ترمیم كند

خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که اعتماد به شوراهای شهر لطمه خورده است، اظهار داشت: یکی از وظایفی که شورای شهر اهواز باید در این دوره مدنظر داشته باشد، ترمیم این اعتماد صدمه دیده و در بعضی موارد از بین رفته نسبت به این تشکل است.سید کریم حسینی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت رعایت قانون در شورای شهر اظهار نمود: نخستین اصلی که شورای شهر جدید اهواز باید رعایت کند و متوجه آن باشد، عمل کردن به شرح وظایف خود در قانون شوراها است؛ این که چه اختیاراتی دارند و در قالب آن اختیارات اقدامات خویش را انجام دهند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در کشور تجربه خوبی از شوراها نداشته ایم که سبب شده است اعتماد به شوراها لطمه بخورد و تشکیلات شورای شهر صدمه ببیند.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از وظایفی که شورای شهر اهواز باید در این دوره مدنظر داشته باشد، ترمیم این اعتماد صدمه دیده و در بعضی موارد از بین رفته نسبت به این تشکل است. اصل تشکل شورا یک آموزه دینی و امری عقلانی است که متاسفانه عملکرد برخی سبب شد که نسبت به این تشکل و مجموعه، با دید منفی نگاه شود.

حسینی با اشاره به چالش های شهری در اهواز اضافه کرد: بطور قطع در تشکیلات شهرداری ها، نقصها و ایراداتی در نحوه انجام امور داریم. شهرداری ها در کشور یکی از سازمان های پر رجوع و در واقع با میزان ارباب رجوع بالا هستند و یکی از چالش هایی که در فرایند انجام امور مردم وجود دارد، عدم الکترونیکی شدن خدمات است. ساماندهی نشدن خدمات باتوجه به علوم روز و نبود سرعت در عملکرد، سلامت و پیشرفت کار را با مشکل مواجه کرده است.

وی اظهار داشت: وجهه شهر که در طول سالهای قبل صدمه دیده است، باید ترمیم شود. شورای شهر باید بتواند در چهار سال پیش رو به سمت این فضاها حرکت نماید و جلوی گلوگاه هایی که امکان دارد در شهرداری ها فسادخیز باشند، گرفته شود و کار مردم با سرعت عمل بیشتری صورت گیرد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تمامی این موضوعات پیش روی اعضای جدید شورای شهر قرار دارد و شورای شهر باید به شهردار کمک نماید تا این مشکلات رفع گردد و مشی شورا در این تشکل، بعنوان کمک به شهردار باشد.

حسینی اشاره کرد: انتخاب شهردار از جانب شورا باید با حداکثر شرایط لازم از لحاظ تعهد و تخصص صورت گیرد و نظارت بر عملکرد و کمک به شهردار برای خدمات رسانی بیشتر به مردم باشد.
1400/04/20
13:24:09
0.0 از 5
3807
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام