مجلس ایران دات كام

هیئتی از گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه وارد دمشق شدند

هیئتی از گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه وارد دمشق شدند

مجلس ایران دات کام: هیئتی از گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه به ریاست عباس گلرو، وارد دمشق شدند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، هیئتی از گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه به ریاست عباس گلرو، احمدحسین فلاحی، جعفر راستی، سیداحمد آوایی و فاطمه محمدبیگی از اعضای گروه دوستی پارلمانی مذکور وارد دمشق پایتخت سوریه شدند و مورد استقبال «هیفا محمد جمعه»، نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه_ایران و سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق قرار گرفتند.
گلرو، نایب رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه هدف از این سفر را تقویت روابط پارلمانی و توسعه روابط مردمی بین دو کشور دانست.
وی با اشاره به روابط سیاسی، اقتصادی و امنیتی _ دفاعی فی مابین، اظهار داشت: ظرفیت های زیادی برای ارتقای روابط و تعاملات در حوزه های تجاری و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که ضرورت دارد از آنها بطور شایسته ای بهره برداری شود.
نایب رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه گفت: تقویت و تحکیم روابط در حوزه های مختلف بین دو کشور همچون اهداف مورد نظر در این سفر است و مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم برای تقویت همکاری ها در حوزه اقتصادی فرهنگی و اجتماعی با پارلمان سوریه را دارد.
وی با اشاره به اشتراکات دینی و فرهنگی و پیشینه مثبت مناسبات ایران و سوریه، اشاره کرد: ایران و سوریه دوستان و حامیان یکدیگر در زمان خطر بوده و ذهنیت مردم دو کشور نسبت به یکدیگر مثبت و تعاملی است.
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران _سوریه آمادگی دارد در امتداد تسهیل مناسبات فیمابین گفتگوها و همکاریهای خودرا با نمایندگان مجلس مردمی سوریه تقویت نماید.
نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران مشتاق تعامل در عرصه های علمی و آموزشی با سوریه است و از توسعه فرهنگی و علمی فی درخلال استقبال می کند.
هیفا محمد جمعه، رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران با ابراز خرسندی از سفر هیئت پارلمانی کشورمان به سوریه اظهار داشت: ارتقای سطح روابط پارلمانی و هموار نمودن بسترهای تجاری و اقتصادی میان دو کشور ضرورت دارد و تبادلات پارلمانی فیمابین باید گسترش پیدا کند.
در مراسم استقبال از هیئت ایرانی در فرودگاه دمشق، سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق نیز حضور داشت.


منبع:

1400/04/16
23:45:09
0.0 از 5
3767
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , حامی , سمنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام