مجلس ایران دات كام
عضو شورای شهر تهران در تذكری عنوان كرد

انتقاد از بی توجهی دولت و مجلس برای واگذاری بخشی از وظایف دولت به شهرداری ها و دهیاری ها

انتقاد از بی توجهی دولت و مجلس برای واگذاری بخشی از وظایف دولت به شهرداری ها و دهیاری ها

حجت نظری از آنچه بی توجهی دولت و مجلس برای تحقق واگذاری بخشی از وظایف دولت به شهرداری ها و دهیاری ها خواند، انتقاد نمود.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، حجت نظری در سیصد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری ضمن تبریک روز قلم به تمام افرادی که قلم در دستانشان برای مردم می نویسند، اظهار داشت: تذکر امروز بنده خطاب به دولت جمهوری اسلامی و همینطور مجلس شورای اسلامی و به دنبال عدم اجرای بند "الف" ماده ۲۸ قانون ششم توسعه کشور است. بر طبق این بند از ماده ۲۸ قانون ششم توسعه صراحتا دولت مکلف شده تا ۱۵ درصد از ساختار اجرایی دستگاه ها را از راه واگذاری واحدهای عملیاتی، خرید خدمات و مشارکت با بخش غیردولتی با اولویت تعاونی ها، حذف واحدهای غیرضرور، کاهش سطوح مدیریت، کاهش پستهای سازمانی، انحلال و ادغام سازمان ها و مؤسسات و واگذاری بعضی از وظایف دستگاههای اجرائی به شهرداری ها و دهیاری ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تصویب شورایعالی اداری، کم کند.

وی ادامه داد: اما متاسفانه به رغم این که در خیلی از کشورهای توسعه یافته امور خدماتی که دولت برعهده دارد برعهده شورایاری ها و دهیاری هاست و به رغم صراحت قانون ما شاهد آنیم که هیچ اقدامی از جانب دولت و مجلس شورای اسلامی در این حوزه انجام نشده است.

وی تصریح کرد: اگر امروز عده ای حرف از مدیریت یکپارچه شهری می زنند، باید به الزامات و لوازم آن هم پایبند باشند. اگر امور خدماتی را به عهده شهرداری ها و دهیاری ها بگذاریم آن وقت ما می توانیم امکان پاسخگویی به شهروندان در مورد آب و برق و... را داشته باشیم و در حفاری ها هم هماهنگی را انجام دهیم. نه آنکه معابر در زمان های مختلف حفاری شده و برای شهروندان مشکلات مضاعفی ایجاد شود.
منبع:

1400/04/15
13:09:25
0.0 از 5
3726
تگهای خبر: تصویب , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳