مجلس ایران دات كام

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در كمیسیون آموزش

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در كمیسیون آموزش

به گزارش مجلس ایران دات کام سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از مصوبات این کمیسیون در لایحه رتبه بندی معلمان اطلاع داد و اظهار داشت که برپایه یکی از مصوبات رتبه بندی به همه معلمان شاغل وزارت آموزش و پرورش تعمیم می یابد.


رضا حاجی پور در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسات کمیسیون آموزش جهت بررسی لایحه رتبه بندی معلمان که از دوشنبه هفته جاری به صورت سه شیفت برگزار شده، اظهار داشت: یکی از مصوبات این جلسه، کاهش توقف در رتبه ها از ‪۶‬ سال به ۵ سال بود. این عدد برای معلمان مناطق محروم، مرزی و عشایری ۴ سال و برای نخبگان ۳ سال محاسبه می گردد.

وی ادامه داد: حذف شرط ۲ سال تجربه ورود به رتبه بندی و تعمیم رتبه بندی به همه معلمان شاغل وزارت آموزش و پرورش هم از دیگر مصوبات این جلسه بود.
سخنگوی کمیسیون آموزش ضمن اشاره به مصوبه است کمیسیون در خصوص حذف محدودیت های دستیابی به رتبه ها (سقف درصدی برای هر رتبه) هم اظهار داشت: همینطور بر مبنای مصوبه کمیسیون، سقف سنوات دسترسی به رتبه های دانشیار معلم و استاد معلم از ۲۰ و ۲۶ به ۱۵ و ۲۱ کاهش یافت.
وی افزود: همینطور با نظر اعضا کمیسیون در این لایحه قید شد که وزارت آموزش و پرورش مکلف است ظرف یک ماه آئین نامه مربوط را با همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی به تصویب هیات دولت برساند.
حاجی پور در انتها خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم مصوبه کمیسیون را هرچه سریع تر به صحن علنی ارسال و پس از بررسی و تصویب در صحن علنی مجلس برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال نماییم.1400/04/10
22:56:38
0.0 از 5
1980
تگهای خبر: آموزش , بودجه , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام