مجلس ایران دات كام
جاسمی:

آمریكا به دنبال تشدید بی ثباتی و ناامنی در عراق است

آمریكا به دنبال تشدید بی ثباتی و ناامنی در عراق است

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو هیئت رئیسه كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پشت پرده اتفاقات اخیر در عراق را دخالت های آمریكا و حامیانش دانست و اظهار داشت: آمریكا نمی خواهد امنیت و آرامش در عراق برقرار باشد.


قاسم جاسمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اعتراضات اخیر در عراق اظهار داشت: استكبار جهانی و در راس آنها آمریكا، از ۴۰ سال قبل تابحال به دنبال ایجاد توطئه و فتنه ضد كشورهای مسلمان به خصوص شیعیان و بخصوص ایران و همسایگانش است كه ارتباط دوستانه و برادرانه با ما دارند. اتاق فكر آمریكا، برای ایجاد فتنه، تفرقه و تشتت در منطقه خاورمیانه برنامه ریزی می كنند و اجازه نمی دهند یك روز عادی در كشورهای مختلف به خصوص همسایگان ما آن هم بدون تنش وجود داشته باشد.
وی با یادآوری برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مجلس در عراق اظهار داشت: پس از برگزاری انتخابات نخست وزیر، رئیس جمهور و رئیس مجلس از بین گروه ها، قومیت ها و مذاهب مختلف عراق انتخاب گردید كه از همان زمان آمریكا و حامیانش به دنبال ایجاد فتنه و تفرقه و افروختن آتش بودند آنها می خواهند اختلاف بین شیعه و سنی را تشدید كنند و برای رسیدن به این هدفشان هر كاری انجام می دهند.
این عضو هیئت رئیسه كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاكید بر ضرورت ورود عقلای قوم عراق در اعتراضات اخیر این كشور اظهار داشت: افرادی كه در مسند قدرت سیاسی در عراق هستند باید با گرفتن تصمیم عاقلانه فتنه ها را خنثی كنند.
جاسمی در جمع بندی اظهار نمود: در تحولات عراق علاوه بر پیگیری بموقع اعتراضات مردم شاهد پشت پرده دخالت های آمریكا و حامیانش هستیم چون آنها نمی خواهند در عراق امنیت و آرامش برقرار باشد و شیعیان و اهل تسنن زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند. آنها به دنبال ایجاد آشوب، بی ثباتی و ناامنی در عراق و منطقه هستند تا دامنه این آشوب جمهوری اسلامی را فرا گیرد.
جاسمی در انتها با اشاره به سفارش مسؤلان برای پرهیز از سفر به عراق در شرایط فعلی اظهار داشت: این تصمیم درستی است چون اگر در شرایط فعلی زائرین ایرانی دستگیر شوند امكان بهره برداری سیاسی وجود دارد و جان آنها در خطر است بنابراین زائرین از سفر به عتبات پرهیز كنند.
منبع:

1398/08/09
16:49:06
5.0 از 5
11006
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳