مجلس ایران دات كام
مشاور رئیس مجلس:

مجلس یازدهم آماده همكاری گسترده با دولت آینده است

مجلس یازدهم آماده همكاری گسترده با دولت آینده است

به گزارش مجلس ایران دات کام مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یقینا مجلس یازدهم نیز بعنوان مجلس انقلابی، در کنار دولت انقلابی قرار دارد و آماده است با تعامل گسترده و سازنده با دولت سیزدهم، مسیر حل مشکلات کشور را بیش از پیش هموار کند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، بابک نگاهداری مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگاران به تبیین اهمیت حضور باشکوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم پرداخت.
نگاهداری با اشاره به این مساله که انتخابات مهم ترین نماد مردم سالاری دینی در کشور و محل خنثی سازی توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان است، عنوان کرد: حضور گسترده و باشکوه مردم عزیز ایران در انتخابات همیشه تاثیر به سزایی در ناامید کردن دشمنان کشور و سست کردن اراده و انگیزه آنها در اجرای نقشه های شوم خود در تضعیف کشور و ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت و نامشروع نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است. خیلی از طرح ها و راهبردها غربی ها در مقابله با ایران، بعد از انتخابات و حضور پر رنگ مردم تغییر کرده است. طرح ها و راهبردهایی که به دنبال برهم زدن امنیت کشور، تقویت قومیت گرایی و ایجاد اختلافات شدید داخلی و حتی جنگ داخلی بوده اند، همیشه بعد از انتخابات و حضور مردم و نشان دادن همبستگی و اتحاد درون کشور، کنار گذاشته شده اند برای اینکه انگیزه و اراده دشمنان کشور برای اجرای آن از بین رفته است.
وی افزود: یقینا انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ نیز خیلی از این نوع نقشه های از پیش طراحی شده را خنثی نموده است و این مساله به خوبی اهمیت انتخابات و حضور پرشور مردم را در آن نشان میدهد.
مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس اضافه کرد: در سالهای اخیر مردم کشور ما از جهات مختلف تحت فشار قرار داشتند. تحریم ها ضد انسانی، سوء مدیریت های داخلی که فشار تحریم ها را دو چندان می ساخت و در یک سال و نیم اخیر انتشار ویروس کرونا، سبب شده بود فشار اقتصادی و معیشتی بالایی به اقشار مختلف مردم و به ویژه اقشار کم درآمد وارد شود. دشمنان کشور با امید بستن به این شرایط، از ماه ها قبل، تحریم انتخابات و عدم حضور مردم در انتخابات را به شکل گسترده در رسانه های خود تبلیغ می کردند. از جانب دیگر و با ابراز تاسف برخی شخصیت های سیاسی داخلی نیز در هفته های گذشته با دشمنان خارجی هم صدا شدند و تحریم انتخابات را تبلیغ نمودند. اما باوجود همه این نحریم ها، بار دیگر مردم ایران آگاهی و آینده نگری خودرا به روشنی نشان دادند و حضوری شکوه آفرین در انتخابات را به نمایش گذاشتند. صمیمانه بایستی از آنها تشکر و تقدیر نمود و باید قدر و منزلت این مردم عزیز را دانست و برای خدمت به آنها روز را از شب و شب را از روز تشخیص نداد.
نگاهداری با اشاره به شرایط فعلی کشور و مسیر سخت و دشوار دولت آینده عنوان کرد: صاحب نظران، مسئولان و کاندیداهای انتخابات حتما از شرایط سختی که کشور با آن روبه رو است و چالش ها مختلفی که در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد آگاه بوده اند و با این آگاهی وارد میدان انتخابات شدند. حقیقتا این نامزدی اگر برای کسب رضای الهی بوده است، جهادی بزرگ و از خودگذشتگی بالایی است و رییس جمهور منتخب امروز بار سنگینی را بر دوش دارد. بنده به نوبه خودم به رییس جمهور منتخب تبریک عرض می کنم و امیدوارم در تحقق وعده ها و خدمت به مردم و بهبود شرایط کشور موفق باشند.
وی افزود: به نظر بنده همه گروه ها و جریان های سیاسی و همه صاحب نظران و متخصصان بایستی دولت آینده را در ایجاد تحول در کشور و تغییر شرایط کمک نمایند و از امروز فضای رقابت را به فضای همراهی و کمک تبدیل نمایند برای اینکه که اگر دولت و رییس جمهور منتخب مردم در چهار سال آینده موفق عمل نماید، این موفقیت در نظر مردم، موفقیت کل نظام و مسئولان کشور خواهد بود و اگر ناموفق باشد، همه مسئولان کشور و نظام مورد سوال و انتقاد قرار خواهند گرفت.
رییس حوزه ریاست مجلس در آخر اظهار داشت: یقینا مجلس یازدهم نیز بعنوان مجلس انقلابی، در کنار دولت انقلابی قرار دارد و آماده است با تعامل گسترده و سازنده با دولت سیزدهم، مسیر حل مشکلات کشور و بهبود بخشی به وضعیت معیشت مردم و اقتصاد کشور را بیش از پیش هموار نماید تا مردم به خوبی از همکاری و تعامل سازنده دو قوه مقننه و مجریه بهره مند گردند.
منبع:

1400/03/30
17:32:21
0.0 از 5
4006
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳