مجلس ایران دات كام
رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در هرمزگان:

هیچ فردی بدون گزارش مستند رد صلاحیت نشد

هیچ فردی بدون گزارش مستند رد صلاحیت نشد

هرمزگان رئیس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در هرمزگان اظهار داشت: تمامی مستندات و گزارش ها در بحث تایید صلاحیت ها را بررسی کردیم و هیچ فردی بدون گزارش مستند رد صلاحیت نشده است.منصور آرامی بامداد امروز(۲۷ خردادماه) در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: با انتشار ویروس کرونا، از تبلیغاتی چون همایش ها و تجمع ها جلوگیری شد اما حالا ما با تکنولوژی های جدیدی همراه هستیم پس این زمینه ها موجب ایجاد تبلیغات نوین می شود. درنهایت، منابع موثق می تواند دیدگاه های مناسب با زمان بیشتر و هزینه کمتر خدمات ارائه کند.

وی در بحث تایید صلاحیت ها در استان اشاره کرد: حالا با دارا بودن ۲۳۳ کرسی را در ۴۵ شهر در داریم و ۴۲۰۰ کرسی در روستاها می توانیم بگوییم، در روستاها بالای ۹۵ درصد و در شهرها ۸۶ درصد افراد تایید صلاحیت شده اند.

آرامی افزود: دقت و نظارت بر انتخابات در این دوره دقیق تر شده، چونکه در دوره های قبل بحث نظارت بر انتخابات در نقاط کشور موجب ایجاد مشکل در بحث انتخابات شد که برای کشور اتفاقی خوبی نبود. بنا بر این تلاش شده در این دوره با نهایت دقت صورت گیرد. در شهر بندرعباس ۱۱ کاندیدا برنده می شود و ما برای همه اقشار جامعه کاندیدا داریم.

رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در هرمزگان افزود: چند روستا به سبب تعداد پایین جمعیت با مشکل برگزاری انتخابات رو به رو بودند که این مشکل را توانستیم حل نماییم و بگوییم حالا در هیچ نقطه ای از استان وجود ندارد که انتخابات صورت نگیرد.

آرامی با اشاره به این که مرجع پنجگانه در هیات نظارت شهرستان ها مستندات و گزارش ها را بررسی می کند، ما افرادی داریم که تایید صلاحیت شده ولی دارای بدهی بانکی بوده و رد صلاحیت شده است، اشاره کرد: نماینده ها نباید دارای بدهی بانکی چک یا سابقه زمین خواری باشند. اینگونه مسائل بررسی می شود و مستندات ارائه می شود، بدین سبب هیچ فردی بدون گزارش مستند رد صلاحیت نشده است.

وی بیان کرد: در بخش دیگر در مورد سوابق افراد، ما از تمامی دستگاه های اجرائی برای تایید صلاحیت نامزدها کمک خواهیم گرفت و پرونده افراد تایید شده از مراحل اجرائی زیادی عبور خواهند کرد تا تاییدیه حضور را بگیرند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: معدل سنی ورود در استان تغییر کرده است و ما حالا با موج جوانان مشتاق خدمت روبه رو هستیم. ما باید اجازه دهیم این افراد با درک و استعداد وارد عرصه شوند. جوانان با انرژی، این حوزه دانش به روز داشته باشند. ارائه دانش روز در رشد شهر کمک بسیار موثری دارد، جوانان امروزی درک درستی از مباحث روز دارند و همین مورد موجب شکوفایی بیشتر استان خواهد شد. ما باید نظام زمینه را برای ورود جوانان فراهم نموده، تا انگیزه آنان را تقویت نماییم.

رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در هرمزگان با اشاره به این که ۹ حدود ۲ هزار بازرس در پای صندوق رای داریم که در مواقع شمارش آرا به شکایات رسیدگی شود تا انتخابات تمام شود، اشاره کرد: بهترین حالت انتخاب یک فرد این است که از طرف یک حزب انتخاب گردد تا این شبه حزب ها کنار بروند و بجای این کارها احزاب کارها را انجام دهند. احزاب می توانند این کارها را به نحوه احسنت انجام دهند. در کلان شهرها از قانون حزب استفاده می نماید و کاش در بندرعباس نیز احزابی قوی مانند کلانشهرها فعال بود.

وی افزود: امیداریم کشور خودرا به این مساله که می توان با چند حزب قوی پیش رفت، عادت دهد و اساسا این کار در انتخاب اصلح کمک بیشتری خواهدنمود. ما با ایجاد حزب به شدت موافق هستیم که بتوانیم با احزاب قوی نتایج بهتری به بار آوریم.

آرامی افزود: پیشرفت درجامعه پس از انقلاب به وجود آمد، بدین سبب رای گیری حق هر مردم استانی است و هرمزگانی ها، ایت حق را از خود سلب نکنید، پس از حق وظیفه است، این وظیفه است که به گردن ماست.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در آخر اظهار داشت: نظام پاسخگویی در کشور ضعیف است اما این مشکلات حل خواهد شد. آرامی اظهار داشت: خرد جمعی هیچ وقت اشتباه نمی نماید. هم اکنون کسی جز رسانه های معاند مردم را برای شرکت نکردن ترغیب نمی کنند، اما ما یقین داریم انتخاب مردم هرچه باشد، ما بعنوان خدمتگزار در خدمت مردم هستیم.
1400/03/27
23:34:57
0.0 از 5
3850
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳