مجلس ایران دات كام
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس:

الشتر از بن بست خارج می شود

الشتر از بن بست خارج می شود

لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تونل اسپژ مسیر الشتر تا بروجرد را ۱۰۰ کیلومتر می کاهد.


دکتر یحیی ابراهیمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: کلنگ تونل اسپژ در الشتر بزودی به زمین خواهد شد که با راه اندازی این تونل مسیر بروجرد- الشتر کاهش خواهد یافت.
وی خاطرنشان کرد: تونل استیژ مسیری است بین بروجرد و الشتر که پیش از انقلاب طراحی شده ولی اقدامی اساسی در این راستا انجام نشده بود.
نماینده مردم سلسله و دلفان تصریح کرد: فاصله بروجرد- الشتر ۱۸۰ کیلومتر بوده که با راه اندازی این تونل ۱۰۰ کیلومتر مسیر کوتاه تر و الشتر از بن بست خارج می شود.
ابراهیمی افزود: تونل اسپژ پروژه استراتژیک خوبی برای الشتر است که در طول ادوار گذشته این مسیر تونلی جز پروژه های عمرانی که در پیوست بودجه بودند، نبود.
وی بیان نمود: سال ۹۲_۹۳ بود که سه میلیارد اعتبار برای آن در نظر گرفته شد اما معلوم نیست که چقدر از این اعتبار تخصیص یافته است.
نماینده مردم سلسله و دلفان افزود: در سال ۹۹ به دنبال مطالبه مردم این مهم مورد پیگیری قرار|گرفت که بزودی پروژه عملیات اجرایی آن شروع می شود.
ابراهیمی اظهار نمود: هم اکنون یک جاده مستقیم از بروجرد به الشتر وجود دارد و صعب العبور بوده و در زمستان بسته می شود؛ با آغاز به کار این تونل مسیر کوتاه می شود.
وی خاطرنشان کرد: راه اندازی این پروژه در زمینه اقتصادی، توسعه و... منطقه نقش مهمی می تواند ایفا کند.1400/03/22
14:02:34
0.0 از 5
3882
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , پیگیری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
وطندوست:
با سلام
انشاءالله با تکمیل تونل اسپژ الشتر، و اتصال مسیر الشتر به بیرانشهر و سپس به درود ، مسیر شمال غرب به مرکز کشور و جنوب شرق با این میانبُر بسیار کوتاه میگردد و شهر الشتر کاملا" از بن بست خارج میشود

لرستانی:
سلام
با احداث تونل اسپژ مسیر کرمانشاه به اصفهان تغییر میکند بجای اینکه از صحنه و نهاوند بگذرد از الشتر می گذرد اما جهت کوتاه کردن مسیر کرمانشاه اصفهان و ارتباط نزدیکتر الشتر با شهر دورود باید یک مسیر میانبر از الشتر به دورود احداث شود ، در این صورت هم اتصال غرب به مرکز کشور کوتاه تر میشود و هم ارتباط الشتر با دورود و شهر های هم جوار نزدیکتر می گردد و الشتر کاملا از بن بست خارج می شود.امید است نماینده محترم ، مسئولان دلسوز و رسانه های حق طلب این خواسته ملی را مطالبه کنند.
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲