مجلس ایران دات كام
در بدو ورود به استان ایلام

قالیباف: مصمم به برنامه ریزی برای تحول در استان ایلام هستیم

قالیباف: مصمم به برنامه ریزی برای تحول در استان ایلام هستیم

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که مردم ایلام در دوران دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند، اظهار داشت: در بودجه ۱۴۰۰ توجه ویژه ای به استان ایلام صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم توجه ویژه ای به این استان محروم در تدوین برنامه ها داشته باشیم.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف که بامداد امروز(دوشنبه ۱۷ خرداد) به استان ایلام سفر کرده است، در بدو ورود به این استان در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در استان شهیدپرور و ولایتمدار ایلام، اظهار داشت: این عزیمت چهارمین نظارت میدانی از استانهای کشور است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: استان ایلام همچون استان هایی است که شناخت دقیقی از روزهای ابتدایی جنگ از آن دارم و مردم بسیار خونگرم و زحمتکشی دارد. این مردم در دوران دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند و این استان، استانی بود که هیچ مهاجر جنگی نداشت.
وی خاطرنشان کرد: افزون بر این مهم ترین جبهه های ایلام توسط جوانان همین استان مورد دفاع و صیانت قرار گرفت، جبهه هایی همچون صالح آباد، گیسکه، قلاویزان مورد دفاع قرار گرفت.
قالیباف خاطرنشان کرد: بعد از جنگ تحمیلی این استان آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفت و ایلام امروز یکی از استانهای محروم کشور به حساب می آید.
رئیس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی مصمم هستیم که در برنامه هفتم توسعه این استان را در اولویت مسائل زیرساختی بخصوص حوزه نفت و گاز، کشاورزی و دامپروری و حمل و نقل قرار دهیم. البته در بودجه ۱۴۰۰ مجلس توجه ویژه ای به استان ایلام در حوزه محرومیت زدایی و اشتغال داشته است.
قالیباف اظهار داشت: هدف از این نظارت میدانی شنیدن مشکلات مردم و دیدن مسائل از نزدیک است، چون که در ماه های پیش رو آماده تدوین برنامه هفتم توسعه می شویم و امیدواریم بتوانیم توجه ویژه ای به این استان محروم در تدوین برنامه ها داشته باشیم.1400/03/17
14:08:34
0.0 از 5
4046
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴