مجلس ایران دات كام

حمایت نماینده اصولگرا از تصویب اف ای تی اف

حمایت نماینده اصولگرا از تصویب اف ای تی اف

به گزارش مجلس ایران دات كام ایلنا نوشت: یك نماینده مجلس اظهار داشت: یك عده تصورشان این است كه بالاتر از مردم می فهمند و مردم محرم نظام نیستند. فلسفه حاكمیت چیست؟ حاكمیت برای مردم تشكیل شده است.


مهرداد بائوج لاهوتی درباره اظهارات رئیس جمهور كه گفته بود نباید اجازه دهیم بهتان پولشویی به سیستم بانكی كشورمان وارد شود، در پاسخ به این پرسش كه در این راستا چقدر لزوم دارد CFT و پالرمو در كشور تصویب شود؟، اظهار داشت: تكلیف لوایح چهارگانه مشخص است. ما در مجلس تصویب كردیم و به شورای نگهبان رفت و این شورا ایرادی به این لوایح وارد كرد. اظهارات شورای نگهبان هم اشتباه نبوده چون آنها واقعا برمبنای قانون اساسی ایرادهایی وارد دانستند. سخنگوی فراكسیون مستقلان ولایی اشاره كرد: این لوایح الان در مجمع تشخیص مصلحت نظام است و اخباری هم هست در خصوص اینكه این مساله در جلسه سران قوا هم مطرح شده و نتیجه آنرا هم خدمت رهبری انقلاب تقدیم كرده اند. این عضو كمیسیون برنامه وبودجه اشاره كرد: در مجمع تشخیص مصلحت نظام همه منتخب رهبر معظم انقلاب هستند، هر تصمیمی بگیرند همه باید تمكین نماییم. چه آن هایی كه موافق هستند و چه آن هایی كه مخالف هستند باید تمكین كنند. درنتیجه هرچه كه مصلحت نظام ایجاب كرد همان است. البته بستگی به شرایط هم دارد. ما در مقطع برجام در شرایطی بودیم و الان در شرایط دیگری هستیم و این ها همه زمان هایش متفاوت می باشد و باید ببینیم مجمع تشخیص مصلحت نظام چه تصمیمی می گیرد. نماینده مردم لنگرود درباره بخش دیگری از صحبت های رئیس جمهور كه اصرار كرد یك عده در مقابل ۴ لایحه ای كه در دولت و مجلس به تصویب رسیده، مانع تراشی می كنند و جلوی دولت و مجلس ایستاده اند، حال آیا این به معنای ایستادن جلوی رای مردم نیست؟، اظهار داشت: بنده خودم جزو موافقان تصویب FATF هستم اما هرتصمیمی كه مجمع گرفت بنده تمكین می كنم. اگر هم قرار باشد همه یك نگاه داشته باشند اصلا معنایی ندارد كه ما مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص داشته باشیم. این نماینده مجلس دهم اشاره كرد: فلسفه تشكیل مجمع تشخیص مصلحت نظام برای همین است. یعنی چیزی را كه ما بعنوان مجلس تصویب كردیم و شورای نگهبان بنا به دلیلهای و معذوریت های شرع و قانون اساسی نتواند آنرا تایید كند باید به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود. ببینید چقدر قانون اساسی ما زیبا نوشته شده، گفته اگر مصلحت ایجاب كرد كه قانون اساسی را زیر پا بگذاریم، تركیبی در این مجمع، این مصلحت را تشخیص دهند. حتی قانون اساسی گفته اگر یك مصوبه با شرع هم همخوانی ندارد، مصلحت اگر ایجاب كرد این مجمع درباره آن تصمیم بگیرد.
لاهوتی گفت: تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام فصل الخطاب است، یا پایبندی به رهبری. ما وقتی بر ولایت فقیه تاكید داریم، افراد اینجا باید خودرا نشان دهند. بنده الان خودم موافق تصویب FATF هستم اما وقتی مثلا این لوایح به جلسه سران قوا رفت، رهبری باید آنرا تایید كنند، حال اگر تایید نكردند من باز هم باید حرف خودم را بزنم؟ خیر، تمكین می كنم. بالاخره هركسی حدودی دارد و ما اگر می خواهیم مملكت را اداره نماییم، باید حدودهای خودرا بشناسیم. وی ادامه داد: اینكه هركسی حرف خودش را بزند و بگوید من درست تر فكر می كنم و دیگران كمتر می فهمند و من بیشتر می فهمم جایز نیست. ما در داخل یك كشتی نشسته ایم، باید از این كشتی صیانت نماییم. تصمیم انفرادی تصمیم غلطی است. تصمیم، تصمیم جمعی است. این در مورد FATF. درمورد برجام هم همین تصمیم را گرفتیم. مجلس تصویب كرد، شورای نگهبان هم بخشی را تایید نمود و بخشی را تایید نكرد و به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت. الان هم همچنین، مجمع هر تصمیمی گرفت باید تمكین نماییم. این عضو كمیسیون برنامه وبودجه در پاسخ به این پرسش كه چقدر لزوم دارد كه موافقان و مخالفان CFT و پالرمو موافقت یا مخالفت خودرا به صراحت بگویند و دلیلهای آنرا شرح دهند؟، اظهار داشت: اگر مملكت می خواهد نجات پیدا كند و ریشه فساد كنده شود، باید همه چیز شفاف باشد. بنده در حینی كه به تصمیم مجمع احترام می گذارم، نظر خودم را شفاف گفتم. بنده موافق هستم تصویب شود. این نظر من است و می گویم اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر دیگری داد بنده تمكین می كنم و روی حرف خودم دیگر اصراری ندارم. سخنگوی فراكسیون مستقلان ولایی عنوان كرد: یك عده تصورشان این است كه بالاتر از مردم می فهمند و مردم محرم نظام نیستند. فلسفه حاكمیت چیست؟ حاكمیت برای مردم تشكیل شده است. مردم رئیس جمهور را انتخاب كردند. حتی رهبری را مردم انتخاب می كنند. رهبری را توسط خبرگان رهبری انتخاب می كنند. این نظام ما نظام مردم سالار است. اگر انقلاب به دست مردم اداره نشده بود، هر انقلاب دیگری كه بود با این دشمنی هایی كه با ما شد پوسیده بود. در همه عرصه های انقلاب مردم هستند كه در صحنه اند، حكومت و نظام را اداره می كنند. ما فكر می نماییم خودمان اداره می نماییم. وی در واكنش به اینكه برخی جاها تعارضات جناحی بر منافع ملی پیشی گرفته می شود، اظهار داشت: تا زمانی كه احزاب سامان یافته نداشته باشیم این داستان ها را در كشور داریم. 27219


منبع:

1398/08/06
10:53:46
5.0 از 5
10596
تگهای خبر: تصویب , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱