مجلس ایران دات كام
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تأكید كرد؛

دوری از حاشیه ها عامل موفقیت مجلس یازدهم است

دوری از حاشیه ها عامل موفقیت مجلس یازدهم است

به گزارش مجلس ایران دات کام رییس مجمع نمایندگان خوزستان اظهار داشت: دوری از حاشیه های مختلف سبب شده که مجلس یازدهم بعنوان یک پارلمان موفق و مجلسی با عملکرد دارای نمره قبول تلقی شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سید کریم حسینی چهارشنبه شب در نشست خبری مجمع نمایندگان خوزستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد، اظهار نمود: مجلس یازدهم در حالی آغاز به کار کرد که تحلیل ها و تفسیرها راجع به آن متفاوت بود و برخی این دوره را پیش از آغاز به کار نمایندگان مورد هجمه قرار دادند که باید جوابگوی وضعیت موجود و مشکلات باشند اما در مقابل برخی ها هم با تمجید آغاز به کار این دوره با ترکیبی برای حل مشکلات کشور را بیان نمودند که نمایندگان این مجلس با تعیین اولویت قدری از مشکلات را می کاهد.
وی اضافه کرد: آن چیزی که سبب شد مجلس یازدهم را نه ما نمایندگان بلکه نگاه های بیرون از مجلس آنرا یک پارلمان موفق و مجلسی با عملکرد دارای نمره قبول تلقی کنند، دوری از حاشیه های مختلف بود؛ مجلس یازدهم به مجلسی کارآمدی و انقلابی معروف شده و حداکثر نمره قبولی را گرفت چون از حاشیه سازی و مساله سازی برای کشور پرهیز کرد.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان خاطرنشان کرد: مجالس گذشته بنا به علل مختلف که هر کدام جای بحث دارد و بر مبنای ترکیبی که داشتند، حواشی مختلفی را برای کشور ایجاد کردند ولی مجلس یازدهم از این مقوله پرهیز کرد و کار را بر مبنای عقلانیت و آرامش پیش برد.
حسینی ضمن اشاره به این که مجلس یازدهم به چالش ها و صدمه هایی پرداخت که اولویت اول کشور بود، تاکید کرد: بر مبنای فرمایش مقام معظم رهبری کار هیجانی و احساسی کارگشا نیست بلکه باید همراه با امنیت و آرامش باشد تا حلال مشکلات شود؛ ازاین رو انقلابی عمل کردن یعنی کار را صحیح، محکم و جدی دنبال شود تا به نتیجه برسد.
وی ضمن اشاره به تعیین اولویت برای مجلس یازدهم، اظهار داشت: در بُعد استانی همیشه در مجالس گذشته سفارش می کردند که مجمع نمایندگان واحد و منسجم باشد که برای تحقق این هدف در مجلس یازدهم تلاش بسیاری شده و نتایج مطلوبی هم گرفته شده است.
حسینی اضافه کرد: در حالیکه سال آخر از هشت سال یک دولت وارد مجلس شدیم که بدترین موقعیت برای فعالیت نمایندگان در جهت خدمات رسانی به مردم است ولی حداکثر انسجام را حفظ نموده و بیشتر نمایندگان در جلسات حضور فعالی دارند مگر این که غایبان هم عذر موجهی داشته اند.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان افزود: با این انسجام پس از ۶ سال که نتوانستیم در هیئت رئیسه مجلس نماینده ای داشته باشیم ولی سال جاری دو نفر برای هیئت رئیسه پیشنهاد شدند که در نهایت یک نفر عضو هیئت رئیسه شد؛ همینطور کمیسیون انرژی که هشت عضو از خوزستان داشتیم ولی ریاست کمیسیون را نداشتیم تا دو هفته دیگر ان شاء الله رئیس و نایب رییس کمیسیون را از خوزستان خواهیم داشت.
حسینی بیان نمود: در خیلی از استان ها تعداد نمایندگان به اندازه خوزستان نیست و با دو سوم تعداد نمایندگان خوزستان برای پیگیری امور در ارتباط با حوزه انتخابیه خود در وزارت خانه ها حضور پیدا می کنند.
وی تشریح کرد: در بحث ریاست جمهوری و پس از آن هم انتخاب وزرا به صورت جدی ورود می نماییم و منافع استان را هم با جدیت دنبال خواهیم کرد؛ البته این به معنای عرضه چک سفید امضا نیست و همواره پیگیری منافع مردم استان خوزستان را در اولویت کاری خود قرار می دهیم.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته حتی اجازه ندادیم که یک قطره آب از سرشاخه ها انتقال پیدا کند و این تلاش ها در حالی صورت گرفته که نفر دوم دولت فشارهای بسیاری را برای صدور مجوز زیست محیطی طرح های انتقال آب داشت ولی با ایستادگی مجمع نمایندگان خوزستان از اجرای این طرح ها جلوگیری کردیم.
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سید کریم حسینی رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با عنایت به گذشت حضور یک ساله نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در طرحی مبتکرانه که برای نخستین بار در خوزستان اجرایی می شد، مجمع نمایندگان استان را برای پاسخگویی به اصحاب رسانه در یک نشست خبری مشترک دعوت و با اختصاص زمانی چهار ساعته ضمن دریافت انتقادات اصحاب رسانه، نسبت به پاسخگویی به سوالات و عرضه گزارش از اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف انتخابیه اقدام نمودند.


منبع:

1400/03/14
15:37:55
0.0 از 5
3552
تگهای خبر: پیگیری , حكم , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام