مجلس ایران دات كام
نماینده بهبهان توضیح داد

اقدامات انجام شده برای اشتغال زایی در بهبهان

اقدامات انجام شده برای اشتغال زایی در بهبهان

به گزارش مجلس ایران دات کام خوزستان نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث اشتغال بعنوان مطالبه اصلی جوانان جویای کار، مجوز راه اندازی دو پالایشگاه پایین دستی با پالایشگاه بید بلند خلیج فارس عقد شد.


محمدطلا مظلومی در نشست مجمع نمایندگان خوزستان با اصحاب رسانه که شامگاه ۱۲ خردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: من در مورد مطالبات کهنه، معطل و بر زمین مانده حوزه انتخابیه خود، دسته بندی انجام دادم. در ابتدای کارم هم با خودم عهد دارم باتوجه به محرومیتی که در شهرستان آغاجاری سراغ دارم بر مبنای باور و اعتقادات دینی ام، در مطالبه از مسؤلان، از این شهر بعنوان منطقه بسیار محروم، علیرغم داشتن ذخایر نفتی که در اوپک هم دارای نام و نشان و عنوان است، یاد کنم.
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، وی اظهار داشت: یکی از مطالبات اصلی مردم آغاجاری بحث بهداشت و درمان است و بنابراین در ابتدای کارم در مجلس، برای پیگیری مطالبات بهداشت و درمان آغاجاری یکسری اقدامات همچون بحث ایجاد استقلالی در این عرصه در شهرستان ایجاد کنم چونکه وابسته به شهرستان بهبهان بود و معمولا هم سرریز خدمات بهبهان به آغاجاری سرایت می کرد. این مورد را در دستور کار جدی خود قرار دادم و نسبت به تجهیز بیمارستان آغاجاری، راه اندازی سی سی یو این بیمارستان و بهسازی و بازسازی بافت قدیم بیمارستان و همینطور ایجاد مرکز جامع سلامت این شهرستان، اقداماتی انجام شد.
نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همینطور طی توافقاتی که با مسؤلان بهداشت و درمان بهبهان و معاون درمان وزیر داشتم، به امید خدا بزودی باید مشکلات آغاجاری در مورد بحث اتاق عمل و مرکز زنان و زایمان، برطرف شود.
وی ادامه داد: بیمارستان ولی عصر بهبهان هم در سال ۶۴ بعنوان یک بیمارستان، خیرساز کلنگ زنی شد تا اینکه در سال ۸۶ از بخش خیرساز به دولت واگذار شد اما از سال ۸۶ تا ۹۹، تنها توانستند ۴۵ میلیارد تومان از دولت جهت راه اندازی این بیمارستان، پول بگیرند که از این مبلغ هم ۳۰ میلیارد تومان آنرا پیمانکار بعنوان تعدیل، برداشت اما خوشبختانه با پیگیری خوب ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و بهبهان و همینطور حمایت استاندار سابق و معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت و همکاری و کار گروهی، در طول یک سال قبل تا آخر اسفندماه، ۱۰۰ میلیارد تومان به این بیمارستان تزریق کردیم که بزودی بخش دوم و سوم این بیمارستان مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد.
مظلومی درباره فرودگاه بهبهان هم اظهار داشت: در این حوزه بعنوان یک مطالبه بر زمین مانده، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت. در مورد مرمت و بازسازی این فرودگاه، قرارداد اولیه با پیمانکار به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان منعقد شد و در لایحه بودجه ۱۴۰۰ هم طی سفر استانی آقای قالیباف به خوزستان، ۴۵ میلیارد تومان به این امر اختصاص پیدا کرد. همینطور شرکت ملی نفت و پالایشگاه بید بلند خلیج فارس در بحث مسئولیت های اجتماعی قول دادند برپایه پیشرفت کار، اعتبار خوبی برای این کار پیشبینی کنند.
ایشان در ادامه هم اظهار داشت: درمورد بحث راه ها بعنوان یک مطالبه بر زمین مانده و کهنه مردم بهبهان، اعتبار خوبی به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای بحث جاده بهبهان – رامهرمز پیشبینی شده است. در این راستا شش تقاطع غیرهمسطح مصوب شد که بزودی کلنگ زنی خواهد شد. جاده بهبهان به زیدون هم که سال ها بعنوان یک پروژه استانی بود، در لایحه بودجه ۱۴۰۰ بعنوان پروژه ملی پیشبینی شد.
نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث اشتغال هم بعنوان مطالبه اصلی جوانان جویای کار، مجوز راه اندازی دو پالایشگاه پایین دستی با پالایشگاه بید بلند خلیج فارس عقد شد و سرمایه گذار هم مشخص شد. در زمینه اشتغال جوانان آغاجاری هم مجوز راه اندازی پالایشگاه بیدبلند آغاجاری دریافت شد. همینطور در بخش زیدون استعلام راه اندازی پالایشگاه آن انجام شد و در مرحله واگذاری زمین قرار دارد.
منبع:

1400/03/13
23:31:02
0.0 از 5
3753
تگهای خبر: بودجه , پیگیری , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام