مجلس ایران دات كام
رضایی :

روحانی به دنبال شوك دادن به اقتصاد و انتخابات است

روحانی به دنبال شوك دادن به اقتصاد و انتخابات است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور این روزها مدام ادعا می کند که تحریم ها ترک برداشته و این عبارات نشان داده است که روحانی به دنبال شوک دادن به اقتصاد و انتخابات است.ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت مذاکرات وین، عنوان کرد: هم اکنون، اختلاف های بسیار جدی بین نظرات آمریکایی ها با راهبرد جمهوری اسلامی ایران وجود دارد. آمریکایی ها در مذاکرات، تحریم ها را به سه دسته تقسیم کرده اند و می گویند فقط بخشی از تحریم ها را می توانند لغو کنند.
وی اظهار داشت: بخشی از تحریم های ایران که مدنظر آمریکاست تا برداشته شود، دقیقاً تحریم هایی است که کاملاً غیر موثر در وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است و برداشتن آن هیچ کمکی به اقتصاد ایران نخواهد کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این عرصه، زیاده خواهی های بسیار زیادی از سوی آمریکایی ها وجود دارد که شامل مدت و فرایند راستی آزمایی، کاهش سطح غنی سازی ایران، عدم تضمین در خصوص برگشت مجدد تحریم ها و عدم پذیرش لغو تحریم هایی مانند «کاتسا» و «یوترن» است.
رضایی افزود: غربی ها در یک وضعیت دوگانه قرار گرفته اند؛ آنان از یک سو می خواهند جریان غرب گرا در انتخابات ریاست جمهوری ایران پیروز شوند، از طرفی نمی خواهند که هیچ امتیازی به ایران دهند که این یک مبحث کاملاً پارادوکسیکال و متناقض نماست.
وی افزود: از طرفی می بینیم که رئیس جمهور این روزها مدام ادعا می کند که تحریم ها ترک برداشته، از بین رفته و یا درحال ترک برداشتن است. این عبارات عجیب و غریب نشان داده است که روحانی به دنبال شوک دادن به اقتصاد و انتخابات است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: بعضی از دولتمردان تمایل دارند تا به واسطه یک توافق هر چند توافق بدی باشد، به انتخابات شوک دهند و به شکلی فضا را برای شکل گیری دولت سوم روحانی آماده کنند.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین دولتمردان به جای فکر کردن به تشکیل دولت سوم روحانی، باید به فکر منافع مردم در مذاکرات باشند و مذاکرات را محلی برای بازی های حزبی، جناحی و انتخاباتی خود نکنند.

1400/03/13
11:50:54
0.0 از 5
3809
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام