مجلس ایران دات كام
مالكی :

مذاكرات فرسایشی به نفع ما نیست

مذاكرات فرسایشی به نفع ما نیست

به گزارش مجلس ایران دات کام عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: مذاکرات طولانی و فرسایشی به نفع کشورمان نیست و همه تحریم های جمهوری اسلامی ایران باید لغو شود.فداحسین مالکی در گفتگو با خبرنگار مهر در ارزیابی عملکرد دولت در هشت سال گذشته، عنوان کرد: یکی از اشکالات عمده دولت در هشت سال قبل این بوده است که همه موضوعات را به برجام و ارتباط با کشورهای غربی گره زد، بگونه ای که قیمت نان و کرایه تاکسی هم متأثر از نتیجه برجام شد.
وی بیان نمود: در این چند سال، اغلب واحدهای تولیدی و صنعتی ما تعطیل و گرفتار ورشکستگی شدند به علت این که به مردم وعده داده شد که اگر برجام امضا شود، تولید رونق می گیرد اما برجام برای ما هیچ آورده ای نداشت. دولت نباید بهبود وضعیت تولیدی را به برجام ربط می داد و این مورد در ارتباط با توان داخلی خودمان است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون هم دولتمردان مجدداً تمام تمرکز خویش را معطوف به مذاکرات کرده اند.
مالکی تصریح کرد: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری هستیم و اساسا آمریکا و غربی ها انتخابات ایران را رصد می کنند و همه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید مراقب باشند و به صورت یکپارچه بر لزوم لغو کامل تحریم ها تاکید کنند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: مذاکرات وین نباید به هیچ وجه فرسایشی شود و اگر بی جهت طولانی و فرسایشی شود، اساسا به ضرر ما تمام می شود. البته ما بارها در صحن علنی و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تیم مذاکره کننده کشورمان گفته ایم که مذاکرات فرسایشی به نفع ایران نیست.
مالکی عنوان کرد: متأسفانه آمریکایی ها بهانه های زیادی برای لغو تحریم های ایران می آورند و دسته بندی های را برای لغو تحریم های کشورمان در نظر می گیرند. در حالیکه، کل تحریم ها شامل تحریم افراد و سایر تحریم های کشورمان باید رفع گردد و غربی ها نباید تعیین کننده میزان لغو تحریم های جمهوری اسلامی ایران باشند.


منبع:

1400/03/11
21:09:08
0.0 از 5
3932
تگهای خبر: انتخابات , دولت , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵