مجلس ایران دات كام
در دیدار با نایب رئیس مجلس سوریه؛

قالیباف: پیروزی اخیر ملت فلسطین، پیروزی بزرگ جبهه مقاومت بود

قالیباف: پیروزی اخیر ملت فلسطین، پیروزی بزرگ جبهه مقاومت بود

به گزارش مجلس ایران دات کام رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیروزی اخیر ملت فلسطین در حقیقت، پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت، فلسطینیان ساکن در سرزمین های اشغالی و غزه و همین طور برای جهان اسلام بود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف در حاشیه چهارمین نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی که عصر امروز (دوشنبه) با حضور هیئت های پارلمانی و مجامع بین المللی پارلمانی ۱۵ کشور اسلامی برگزار شد، با «محمد اکرم العجلانی» نایب رییس مجلس سوریه ملاقات و گفتگو کرد.
وی در ابتدای این دیدار ضمن تاکید بر روابط دوجانبه میان ایران و دمشق، سوریه را خط مقدم جبهه مقاومت دانست و اظهار داشت: امیدواریم روابط بین دو کشور بیش از پیش عمیق تر شده و همکاریهای ما سبب دفاع و حمایت بیشتر از فلسطین عزیز شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیروزی اخیر ملت فلسطین در حقیقت، پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت، فلسطینیان ساکن در سرزمین های اشغالی و غزه و همین طور برای جهان اسلام بود.
نایب رئیس مجلس سوریه در این دیدار ضمن قدردانی از دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دعوت شما از پارلمان سوریه در حقیقت تأکیدی است بر سطح روابط عالی میان دو ملت و دو کشور ایران و سوریه که رابطه دیرینه ای با یکدیگر داشته و این مساله برای همگان مبرهن و پیداست.
وی افزود: برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین بطور قطع نتایج مفیدی برای منطقه و کشورهای عرب و همین طور تمامی ملت هایی که در منطقه مورد ظلم واقع شده اند، خواهد داشت. شرایط ملت مظلوم فلسطین با اهمیت ترین موضوع این جلسه است و الان ما شاهد ظلم به مردمی هستیم که هیچ نقشی در بروز این ظلم نداشته اند و تنها این جنگ و اشغال به آنها تحمیل شده است.
نایب رئیس مجلس سوریه موضوع فلسطین را یکی از مسائل پیچیده در جهان دانست و اظهار داشت: پیروزی ملت فلسطین در حقیقت نمایانگر پیروزی تمام ملت هایی است که از ظلم استکبار جهانی رنج کشیده اند و امیدواریم فلسطین پیروز شده تا هیچ نقطه ای در این منطقه برای رژیم صهیونیستی که یک موجود طفیلی و ویروسی است، باقی نماند و به زودی این ویروس از بین خواهد رفت.
محمد اکرم العجلانی تاکید کرد: برگزاری این جلسه مطمئناً منجر به نتایج خوب و مفیدی برای حل مشکلات منطقه و خصوصاً ملت مظلوم فلسطین خواهد شد و ما دست خودرا به نیکی در این همکاری دراز می نماییم.


منبع:

1400/03/03
20:54:52
0.0 از 5
3673
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲