مجلس ایران دات كام
سبزی:

مسیر قطار توسعه اقتصادی باید ریل گذاری فرهنگی شود

مسیر قطار توسعه اقتصادی باید ریل گذاری فرهنگی شود

به گزارش مجلس ایران دات کام مرکزی نماینده مردم شهرستان های زرندیه و ساوه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مسیر قطار توسعه اقتصادی کشور در سال ˮتولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی هاˮ باید ریل گذاری درست فرهنگی شود.حجت الاسلام محمد سبزی پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در هفتادوهفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با تاکید بر این که فرهنگ ریشه و اساس تمامی کارهای فردی و اجتماعی است، اظهار نمود: باید در همه زمینه ها فرهنگ سازی کرد و نسبت به ارائه گفتمان فرهنگی مناسب در جامعه کوشش کرد تا توطئه های فرهنگی دشمنان نقش بر آب شود.

وی با تاکید بر اصلاح فرهنگ در جامعه و ترویج سبک زندگی اسلامی اظهار نمود: با اصلاح فرهنگ می توان فرهنگ های نامطلوبی چون فرهنگ راحت طلبی، فرهنگ بی مسئولیتی، فرهنگ به من چه و... را دور ریخت و فرهنگ مسئولیت پذیری، تعهد، نظم و... را جایگزین کرد.

این نماینده مردم در خانه ملت در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" اضافه کرد: آماده کردن زیرساخت ها با اهمیت ترین اقدام در امتداد پشتیبانی و رفع موانع تولید است که باید به آن توجه خاص داشت.

وی با اهمیت ترین مانع بر سر راه تولید را موانع تفکری و مدیریتی دانست و افزود: گاها برخی از مسئولین بجای پشتیبانی از تولید و پشتیبانی از آن، مانع تراشی می کنند که نتیجه آن بروز مشکلات عدیده ای در این خصوص می شود و ضرورت دارد که این رویه بازبینی و اصلاح گردد.

حجت الاسلام سبزی با تاکید بر این که ترویج و گسترش فرهنگ کار برای پشتیبانی از تولید بعنوان موضوع محوری سال جاری باید مدنظر قرار گیرد، اضافه کرد: اگر مقرر است شعار امسال تحقق عینی پیدا کرده و دشمن از خاکریزهای فرهنگی و اجتماعی به عقب رانده شوند باید برنامه عملیاتی و کاربردی تدوین و اجرائی شود و همه دستگاه های اجرائی و متولیان امر وسط میدان باشند.

به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، در ادامه امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با اشاره به دستور جلسه با محوریت ارائه راهکارهای عملی پیرامون شعار سال "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها"، اظهار داشت: نقش فرهنگ و شورای فرهنگ عمومی درباب رفع موانع و پشتیبانی از تولید می تواند بسیار راهگشا و کارساز باشد.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی افزود: رفع موانع موجود پیش پای سرمایه گذاران و تسهیل امور بسیار ضروری بنظر می رسد و دستگاههای متولی می بایست در این خصوص پیش قدم باشند.

وی اضافه کرد: جای بسیار تاسف است که رتبه کشور ما در بحث تسهیل سرمایه گذاری در سطح دنیا رتبه پائینی باشد و مسئولین باید در امتداد بهبود وضعیت جهد و تلاش بیشتری به خرج دهند.

امام جمعه زرندیه از ادارات متولی خواست تا خود بدنبال سرمایه گذار و تولید کننده رفته و منتظر نمانند. فرهنگ سازی درباب اهمیت تولید، پشتیبانی از نیروی کار، پشتیبانی از سرمایه گذار و تولیدکننده در این راستا بسیار لازم است و ایجاد تعامل میان صنایع، تولیدکنندگان و اصحاب فرهنگ وهنر موضوع مهمی است که نباید مغفول واقع شود.

گفتنی است در ابتدای این جلسه مسئولین ادارات جهاد کشاورزی، شهرک های صنعتی، صنعت، معدن، تجارت و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از کارهای صورت گرفته درباب پشتیبانی و مانع زدایی از تولید ارائه کردند.

هماهنگی برگزاری نشست همایش صنعت و فرهنگ با حضور مدیران ادارات، شرکت های صنعتی و اصحاب فرهنگ و هنر با مسئولیت شرکت شهرک های صنعتی و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با اهمیت ترین مصوبه این جلسه بود.

منبع:

1400/02/30
22:55:36
0.0 از 5
4028
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام