مجلس ایران دات كام
در پاسخ به تذكر خضریان انجام شد

ماموریت قالیباف به كمیسیون های بهداشت و اصل ۹۰ برای پیگیری ضرب و شتم یك خبرنگار

ماموریت قالیباف به كمیسیون های بهداشت و اصل ۹۰ برای پیگیری ضرب و شتم یك خبرنگار

مجلس ایران دات کام: سخنگوی مجمع نمایندگان تهران اظهار داشت که وزیر بهداشت باید هرچه سریع تر به موضوع برخورد با یک خانم خبرنگار در هنگام تهیه گزارش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رسیدگی کرده و با متخلفان برخورد کنند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، علی خضریان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار نمود: متاسفانه مطلع شدیم یکی از خبرنگاران به نام خانم فائزه مومنی در حال انجام وظیفه و گزارش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مورد برخورد حراست این دانشگاه قرار گرفته است.
وی توضیح داد: این خانم در حال تهیه گزارش درباره ی نحوه واکسیناسیون و بررسی ادعای وزارت بهداشت بوده در خصوص اینکه واکسیناسیون بر طبق جدول و کد اعلامی صورت می گیرد، هنگامی که این خبرنگار در حال خروج از دانشگاه بوده حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی احساس کرده اخبار و اطلاعاتی در گوشی او و یا بصورت ضبطی وجود دارد با این خبرنگار درگیر می شوند که نتیجه آن لطمه دیدگی و شکستگی انگشتان دست این خانم بوده که حالا پیچ و مهره در دست این خانم پس از عمل قرار گرفته است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: برای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی متاسفم که از روز گذشته تا حالا و پس از این اتفاق بصورت رسمی از جامعه خبری و رسانه ای کشور عذرخواهی نکرده است.
وی افزود: درخواست من از آقای نمکی وزیر بهداشت این است که به سرعت به این مساله رسیدگی کنند اگر با متخلفان برخورد نشود و گزارش شفافی به کمیسیون بهداشت و مجلس داده نشود، حتما مجلس با این مساله بطور جدی تر برخورد می شود.
محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر اظهار نمود: خبرنگاران عزیز با مشقت و سختی به دنبال تهیه گزارش و اطلاع رسانی به افکار عمومی هستند اساسا این برخورد پسندیده نیست.
قالیباف افزود: دو کمیسیون بهداشت و اصل ۹۰ پیگیر این مساله باشند کمیسیون اصل ۹۰ هم اگر شکایتی آمد آنرا مورد بررسی قرار دهد.
به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، روز گذشته خبری منتشر گردید در خصوص اینکه خبرنگار روزنامه «صبح نو» که برای پوشش خبری درباره واکسیناسیون به مجموعه ساعی تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رفته، مورد برخورد مامور حراست قرار گرفته و به سبب جراحات وارده به بیمارستان مراجعه نموده و دست او تحت عمل جراحی قرار گرفت.
منبع:

1400/02/29
12:47:24
0.0 از 5
3738
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲