مجلس ایران دات كام
قالیباف:

تشكیل ستاد هماهنگی بین مجلس و دولت آینده لازم است

تشكیل ستاد هماهنگی بین مجلس و دولت آینده لازم است

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تشکیل ستاد هماهنگی بین مجلس و دولت آینده اظهار داشت: در صورت تشکیل این ستاد در آینده با انسجام، گام های محکمی برداشته می شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف در نشست شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی متشکل از اعضای هیأت رئیسه و روسای کمیسیون ها با تاکید بر ضرورت اولویت بندی در مجلس برای تحقق شعار سال در زمینه تولید و رفع موانع آن، بیان کرد: مرکز پژوهش های مجلس دراین زمینه اولویت های کشور را احصاء کرده و گزارش آن در صحن برای نمایندگان ارائه می شود تا اولویت های مجلس خصوصاً در زمینه نظارت بر ۶ قانون تصویب شده در عرصه تولید مشخص شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این گزارش در دو بُعد نظارت و تقنین خواهد بود و کمک خواهدنمود تا عناوینی که اولویت بیشتری دارد شناسایی شوند.
قالیباف با بر شمردن اهمیت تدوین قانون برنامه ۵ ساله هفتم توسعه، تصریح کرد: امسال سال پایانی قانون ۵ ساله ششم است و ما باید با دقت قانون برنامه هفتم را تدوین نماییم تا دولت آینده بر طبق این ریل گذاری در حوزه اجرا حرکت نماید در این عرصه نیز باید اولویت ها را مد نظر داشت و بر این اساس سیاستگذاری ها صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه موضوع دیگری که در اولویت مجلس قرار دارد مسائل مربوط به حوزه های انتخابیه نمایندگان است، گفت: برخی مشکلات در حوزه های انتخابیه نمایندگان به ظاهر خُرد و جزئی بنظر می رسد اما همین مسائل کوچک، برای مردم منطقه بسیار مهم است؛ پس حل این مسئله نیز باید در دستور کار شورای هماهنگی مجلس باشد.
رئیس قوه مقننه بیان کرد: تشکیل ستاد هماهنگی بین دولت جدید و مجلس در شروع کار دولت جدید نیز ضرورت دارد؛ لازم است هر دولتی که سر کار بیاید در محتوا و ترکیب با هماهنگی امور را پیش ببریم تا در آینده با انسجام، گام های محکمی برداشته شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی درباره موضوع اصلاح بخشنامه داخلی مجلس اظهار داشت: این اقدام نیز باید با اولویت پروسه رسیدگی به طرح ها و لوایح در صحن صورت گیرد. این مساله ضرورت دارد و کمیسیون بخشنامه داخلی مجلس نیز باید به این مساله ورود کند. روسای کمیسیون ها نیز نظرات نهایی خودرا برای اعمال در کمیسیون بخشنامه به رئیس این کمیسیون ارائه نمایند تا این مساله در نشست بعدی شورای هماهنگی در دستور کار قرار گیرد.
قالیباف اظهار داشت: این مسئله به سرعت در بررسی ها کمک خواهدنمود و موجب می شود علاوه بر افزایش راندمان، وقت و انرژی کمتری از صحن و کمیسیون ها گرفته شود.

1400/02/27
18:32:37
0.0 از 5
3853
تگهای خبر: تصویب , حكم , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام